Nesrećni poraz Metalca u 92.minutu! (2)

protivborca 1

Borac (Ča) – Metalac 2:1 (1:0)

Fudbaleri Metalca bili su pred podelom plena u komšijskom derbiju, ali je vezista domaćih Jevtović u drugom minutu nadoknade postigao gol i doneo pobedu svojoj ekipi. U okviru 13.kola Super lige Srbije, Borac – Metalac 2:1 (1:0).

Uvodni deo meča protekao je u obostrano borbenoj igri, mahom na sredini terena, koja je uglavnom bila ometena izuzetno lošim terenom na gradskom stadionu u Čačku. Prvi ozbiljan atak na utakmici viđen je u 22.minutu i to je bila akcija za gol. Jovančić je probio po levoj strani i odigrao dupli pas sa Zorićem , a onda je otišavši skroz do gol-aut linije, uputio prizeman centaršut za Vujakliju kome nije bilo teško da sa par metera zakuca loptu u mrežu – 1:0. Milanovčani su zapretili pet minuta kasnije. Odlično je Đenić reagovao na izveden prekid Mladenovića sa desne strane, zahvatio je loptu glavom sa desetak metara, ali je domaći golman sigurno intervenisao. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću Čačana.

Metalac je otresitije išao u nastavak susreta, a u 59.minutu je mogao do izjednačenja preko napadača Đenića, koji je uhvatio volej sa osam-devet metara, međutim lopta je završila u rukama golmana Bajića. Na isteku 65.minuta, Mladenović je sa 17-18 metara gađao donji levi ugao i naterao domaćeg čuvara mreže da se još jednom istakne. Ofanzivan pristup isplatio se izabranicima Nenada Vanića u 76.minutu. Iskusni Milovanović je sjajno uputio pas u kazneni prostor za Dimitrijevića, koji je „bocnuo“ loptu pored istrčalog Bajića i poslao je na suprotnu stranu gola – 1:1.

Kada se pomislilo da će meč biti završen bez pobednika, u drugom minutu nadoknade vremena, izborili su domaći aut duboko na polovini terena koja je pripadala Metalcu. Lopta je kružila oko kaznenog prostora plavih i posle dodavanja Jovančića, pa Vukmirovića stigla je do usamljenog Jevtovića. Primio je ofanzivni vezista „bubamaru“ malo iskosa sa leve strane na 17-18 metara od gola, povukao je korak-dva napred, a potom je poslao u dalji ugao nemoćnog Belića za konačnih 2:1.

Stadion Borca kraj Morave. Gledalaca: oko 1.500. Sudija: Brdar (Novi Sad). Strelci: Vujaklija u 22. i Jevtović u 90+2. za Borac, a Dimitrijević u 76.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Zorić, Tanasin, Jevtović (Bor), Bukorac, Stojković, Merdović (Met).

Borac (Ča): Bajić, Tanasin, Živković (c), Drašković, Obradović, Jovančić, Milojević (od 64. Vukmirović), Zorić (od 81. Tomić), Knežević, Jevtović, Vujaklija (od 73. Đerić). Tr: Lalatović

Metalac: Belić, Nikodijević (od 73. Milovanović), Simov (od 22. Dimitrijević), Otašević, Sedlar, Bukorac, Ivanović (c) (od 46. Stanojević), Stojković, Mladenović, Merdović, Đenić. Tr: Vanić