C.Zvezda – Metalac 2:0 (1:0)

protivcz

Fudbaleri Metalca izgubili su u Beogradu od C.Zvezde 2:0 u utakmici 17.kola Super lige Srbije. Milanovčani su pretrpeli sedmi poraz u sezoni, dok su Beograđani upisali 14.uzastopnu pobedu i teoretski obezbedili prvo mesto pred odlazak na zimski odmor.

Početak meča protekao je u sporom ritmu i sa malo toga vrednog pomena. Crveno-beli su imali terensku inicijativu i tek dve-tri poluprilike, ali golman Belić nije imao mnogo problema da sačuva mrežu. Sa druge strane, gosti su osigurali prilaze svom golu i preciznim pasovima osvajali prostor za polukontre. Iz takvog pristupa igri, Đenić se našao u opasnom naletu u 31.minutu, međutim Kahriman je pravovremenim istrčavanjem otklonio svaku opasnost. I kada se činilo da će se na odmor otići nerešenim rezultatom, domaćin je, uz dosta sreće, stigao do vođstva. Grujić je izdržao duel sa Panićem na desnom krilu, a zatim uputio prizeman centaršut, lopta je zakačila kapitena Otaševića i stigla do Matosa kome nije bilo teško da sa sedam-osam metara savlada golmana Belića – 1:0.

Nesuđena šansa Mladenovića, koji je za tren zakasnio na centaršut Đenića (48.minut), kao i udarac sa distance Panića (54), najavili su zanimljiviji nastavak meča. U 59.minutu viđen je i udarac ka gostujućem golu, uputio ga je Grujić sa 13-14 metara, ali je Metalčev čuvar mreže sigurno intervenisao. Dva minuta kasnije Matos se našao u izglednoj situaciji, no pogodio je samo spoljni deo mreže. Napadač Vieira atraktivno je šutirao, popularnim makazicama, u 73.minutu, a sigurni Belić je bez većih problema ukrotio i ovaj pokušaj. Ipak, isti igrač se samo četiri minuta kasnije upisao u listu strelaca. Portugalac je iskoristio defanzivnu grešku Mladenovića koji je kratko vratio loptu Beliću, zaobišao golmana Milanovčana i pogodio praznu mrežu – 2:0.

Crveno-beli su pokušavali do dođu i do trećeg gola, a u roku od nekoliko minuta imali su dve dobre šanse, ali je Belić bio na visini zadatka. Zaustavio je dobar udarac Kataija sa dvadesetak metara (81.minut), a potom i pokušaj Sikimića iskosa sa desne strane (83).

Na kraju, C.Zvezda 2, Metalac 0... Sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu zbog reprezentativnog termina, a naredni meč Metalac igra protiv Jagodine (21.novembra) na svom terenu.

Stadion“Rajko Mitić“. Gledalaca: 8.252. Sudija: Anđelković (Kruševac). Strelci: Matos u 45. i Vieira u 77.minutu. Žuti kartoni: Pavićević, Jovanović (C.Z.), Otašević, Nikodijević (Met).

C.Zvezda: Kahriman, Petković, Ibanjez, Luković (c) (od 36. Jovanović), Pavićević, Donald, Grujić, Matos (od 67. Plavšić), Srnić, Katai, Vieira (od 78. Sikimić). Tr: Božović

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Otašević (c), Simov, Panić, Brkić, Dimitrijević (od 66. Stanojević), Mladenović (od 78. Basrak), Merdović (od 83. Luković), Đenić. Tr: Vanić