Milanovčani jači od šampiona

metpartizan

Metalac – Partizan 1:0 (1:0)

Fudbaleri Metalca savladali su u Gornjem Milanovcu ekipu aktuelnog šampiona Partizana sa 1:0, u pretposlednjoj utakmici 16.kola Super lige Srbije. Mladenović je postigao gol odluke i doneo timu iz Despotovačke bb prvu pobedu na domaćem terenu ove sezone. Ovaj trijumf ima istorijski značaj za domaći tim, jer su tek u 10 pokušaju uspeli da savladaju Beograđane.

Milanovčani su od starta imali blagu terensku inicijativu, nekoliko opasnih centaršuteva, a u 11.minutu viđen je i prvi udarac u okvir gola na meču. Posle kornera sa desne strane i uigrane kombinacije, Nikodijević je opalio sa dvadesetak metara, Kljajić kratko odbio loptu, ali je na nju pre Đenića stigao Subić i otklonio opasnost. Dva minuta kasnije Mladenović je varkom tela stvorio sebi priliku da šutira sa 17-18 metara, međutim golman gostiju je bio na mestu.

A onda, 17.minut i ključni detalj meča! Ostojić je oborio Đenića u kaznenom prostoru i za sudiju Dimitrijevića nije bilo dileme – žuti karton za štopera Partizana, a jedanaesterac za Metalac koji je u gol pretvorio Mladenović. Čuvar mreže Beograđana je pročitao na koju će stranu vezista domaćih da šutira, ali bio je to toliko precizan udarac da se lopta od desne stative odbila u mrežu.

Primljen gol kao da je vezao noge momcima iz Humske, pa osim pokušaja kapitena Babovića sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca, u 25.minutu, nisu uspeli da urade ništa značajnije pred golom rivala. Posao im je dodatno zakomplikovao Ostojić isključenjem u 29.minutu. Rvačkim zahvatom je zaustavio Đenića na centru igrališta, a arbitar mu je, posle kratkog premišljanja, pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu. Igrač manje primorao je trenera gostiju Drulovića da iz igre izvede vezistu Petrovića i odbranu pojača sa Ćirkovićem. Dobru akciju Metalac je izveo na isteku 45.minuta, ali Dimitrijević je ušao isuviše ukoso na desnoj strani i odatle uputio nešto što je moglo da bude i udarac na gol, po jačini, a i dodavanje, međutim, to niko od njegovih saigrača nije ispratio.

Veliku šansu imali su Milanovčani da udvostruče prednost u 52.minutu. Merdović je preciznim pasom pronašao Đenića, napadač domaćih je pobegao Balažicu i šutirao, ali je golman Partizana efektnom odbranom izbacio loptu u korner. Brkić je imao dva solidna šuta u kratkom periodu, međutim oba su završila pored gola. Prvu kolosalnu priliku za goste nije iskoristio Šaponjić u 62.minutu. Prekid Metalca otvorio je kontranapad Partizana koji je povukao Abubakar, a zatim uposlio zlatnog Orlića koji je imao otvoren put ka golu, ali dao je sebi isuviše dug for što je Belić iskoristio i uhvatio loptu. Tri minuta kasnije štoper crno-belih Balažic je sa svoje polovine našao Stevanovića na levoj strani, a ovaj se sjurio ka protivničkom golu i sa 12-13 metara pogodio stativu. Partizan je u 77.minutu posle slobodnog udarca Babovića tražio jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom jednog igrača Metalca u kaznenom prostoru. Međutim, sudija iz Loznice se nije oglasio. Već u sledećem napadu na drugoj strani, lepu priliku da savlada Kljajića imao je Đenić sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao za malo pored desne stative. U poslednjih desetak minuta meča Partizan je sve karte bacio na napad, no domaćin je postavio neprobojan odbrambeni bedem. Mogli su izabranici Nenada Vanića da dupliraju pobedu u 90.minutu. Mladenović je odlično proigrao Dimitrijevića, a ovaj topovskim udarcem, sa ivice kaznenog prostora, primorao golmana Partizana na još jednu uspešnu intervenciju. Ostalo je 1:0... Velika i zaslužena pobeda Metalca koja će se dugo pamtiti.

Stadion“Metalca“. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Dimitrijević (Loznica). Strelac: Mladenović u 17.minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Brkić, Simov, Stojković (Met), Ostojić, Balažic, Grbić (Par). Crveni karton: Ostojić (Par) u 29.minutu

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Simov, Otašević (c), Panić, Brkić (od 72. Stojković), Dimitrijević, Merdović (od 70. Luković), Mladenović, Đenić (od 90. Dopuđ). Tr: Vanić

Partizan: Kljajić, Vulićević, Subić, Ostojić, Balažic, Jevtović, N.Petrović (od 37. Ćirković), Babović (c), Stevanović, Abubakar (od 67. Grbić), Šaponjić (od 73. Božinov). Tr: Drulović