Milanovčani posle penala ispali iz Kupa

detaljprotivofk

Metalac – OFK Beograd 3:3 (0:1) penalima 6:7

Fudbaleri Metalca neće nastaviti takmičenje u Kupu Srbije! Oni su posle slabijeg izvođenja jedanaesteraca ispali u šesnaestini finala od OFK Beograda 7:6, nakon što je u regularnih 90.minuta bilo 3:3. Fantastičan meč kraj Despotovice, gosti su dva puta vodili, domaćini su jurili rezultat, uspeli da izbore udarce sa 11 metara, ali „fortuna“ nije bila na njihovoj strani.

U odnosu na prethodni međusobni duel koji je odigran tokom vikenda, trener Metalca Vanić je promenio čak sedam fudbalera u startnoj postavi. Strateg gostiju Bekvalac, na sastav koji je slavio u subotu na Karaburmi, uvrstio je četvoricu novih igrača. Pred svega hiljadu gledalaca meč je počeo u veoma sporom ritmu. U prvih dvadesetak minuta obe ekipe su imale po nekoliko neuspešnih pokušaja preko Mladenovića i Brkića sa jedne, odnosno Simića sa druge strane. Na isteku pola sata igre gosti stižu do gola. Iskusni Jovanović je istrčao kontru i iskosa sa desne strane poslao loptu u suprotan ugao nemoćnog Zogovića – 0:1. Pogotku je prethodila ofsajd pozicija napadača „romantičara“.

Posle vođstva OFK Beograd se povukao, Metalac je imao više loptu u svom posedu, ali bez konkretnih prilika. Nešto više uzbuđenja viđeno je u završnici prvog dela igre. Gostujući igrači su imali dva opasna naleta. Najpre je Simić oštro šutirao sa ivice šesnaesterca, tik pored desne stative, a zatim se šansa iznenada ukazala i Jovanoviću čiji je udarac sa desetak metara zaustavio golman Milanovčana. Prvo poluvreme je završeno sa pokušajem Basraka – tukao je glavom nakon kornera, ali je golman Čupić bio na mestu.

Metalac je krenuo hrabro u nastavku, napadački. Već u 49.minutu Merdović je sa 7-8 metara glavom zahvatio centaršut, ali je prebacio gol gostiju. Inicijativa se isplatila sedam minuta kasnije. Posle auta Nikodijevića i bega Merdovića po desnoj strani, usledila je sjajna asistencija ka Mladenoviću koji je sa 13-14 metara šutirao iz prve i pogodio mrežu uz pomoć Čupića i desne stative – 1:1. Erupcija oduševljenja nastala je u 59.minutu kada je Brkić sa oko 35 metara poslao neodbranjiv projektil ka golu OFK Beograda – 2:1. Radost domaćih je kratko trajala pošto su gosti uspeli da izjednače na 2:2 i to sedam minuta kasnije. Cuckić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, lopta je pogodila prečku, a sa gol-linije Andrić, koji je ušao u drugom poluvremenu, odbitak je glavom sproveo u mrežu. Nedugo nakon izjednačujućeg gola imao je agilni Jovanović dobru priliku da ponovo dovede svoju ekipu u prednost, ali je njegov atraktivni pokušaj sa desetak metara završio pored leve stative Zogovićevog gola. U 77.minutu, glavni sudija Kiš Čepegi iz Novog Sada dosudio je jedan krajnje diskutabilan jedanaesterac za gostujući tim. Jovanović ga je iznudio nakon Nikodijevićevog „najlaganijeg od laganijih dodira“ (ako ga je uopšte i bilo), a zatim isti i realizovao – 2:3. Ovo je bila iskra za igrače u plavim dresovima da krenu agresivnije ka golu rivala, koji se povukao na svoju polovinu i čekao šansu iz kontranapada. Mogao je Gojkov da reši pitanje pobednika pet minuta pre kraja meča, ali je šutirao minimalno pored stative. Nedugo zatim tražili su domaći penal posle starta Savića nad Đenićem, međutim arbitar nije pokazao na belu tačku.

Metalac je krenuo na sve ili ništa, a opsada gola protivnika isplatila se u 90.minutu. Đenić se izvukao na desnom boku, a onda sjajno centrirao na suprotnu stranu do Mladenovića, koji je sa oko desetak metara pogodio dalji ugao gola Čupića i Despotovačku digao na noge – 3:3. Odmah u sledećem napadu Andrić se našao u izglednoj šansi, ali je čuvar mreže Metalca maestralno intervenisao.

Penal-rulet“ je morao da odluči pobednika, a više sreće i umešnosti imali su Beograđani...

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Kiš Čepegi (Novi Sad). Strelci: Mladenović u 56, 90. i Brkić u 59. za Metalac, a Jovanović u 29, 77. (iz jedanaesterca) i Andrić u 66.minutu za OFK Beograd.

Jedanaesterci: 0:1 Jovanović, 1:1 Brkić, (1:1 Pejović, Zogović brani), 2:1 Dopuđ, 2:2 Cuckić, 3:2 Mladenović, 3:3 Damjanović, (3:3 Đenić, Čupić brani), 3:4 Andrić, 4:4 Panić, 4:5 Knežević, 5:5 Luković, 5:6 Savić, 6:6 Simov, 6:7 Ignjatijević, (6:7 Merdović promašaj).

Žuti kartoni: Panić, Ivanović, Brkić, Nikodijević (Met), Cuckić, Damjanović, Savić, Andrić (OFK).

Metalac: Zogović, Nikodijević, Rnić (od 38. Merdović), Dopuđ, Simov, Panić, Ivanović (c) (od 46. Mijailović), Brkić, Mladenović, Basrak (od 60. Luković), Đenić. Tr: Vanić

OFK Beograd: Čupić, Knežević, Ignjatijević, Savić, Planić (c) (od 46. Matović), Pejović, Damjanović, Cuckić, Simić (od 62. Gojkov), Jovanović, Subašić (od 62. Andrić). Tr: Bekvalac