Sudija(e) „pogurao(le)“ OFK Beograd!

protivofke

OFK Beograd – Metalac 1:0 (1:0)

Fudbaleri Metalca poraženi su na gostovanju OFK Beogradu minimalnim rezultatom (0:1) u 15.kolu Super lige Srbije. Milanovčani su zabeležili šesti neuspeh u sezoni i skliznuli na 12.mesto na tabeli.

Uvodni deo susreta obeležila je obostrano oprezna igra, uglavnom na sredini terena. Tek nešto više gosti su bili na polovini domaćina, a prvi udarac ka golu uputio je Brkić na isteku 9.minuta, ali je golman „romantičara“ uspeo da izbaci loptu u korner. Posle udarca iz ugla Metalac je imao novu šansu, međutim Merdović je sa druge stative glavom šutirao preko prečke. Nakon toga trgli su se domaći igrači i sve češće dolazili u sutuacije da opasno zaprete Beliću. U 17.minutu rezervista Gojkov je oprobao udarac sa 17-18 metara, da bi nedugo zatim Pejović posle solo prodora pogodio desnu stativu šutem sa ivice kaznenog prostora.

Četa trenera Bekvalca je period bolje igre krunisala pogotkom u 21.minutu, ali iz očiglednog ofsajda. Subašić je Mikiću poslao pas na desnu stranu, a on iz prve uputio prizeman centaršut u peterac, odakle je Jovanović lako sproveo loptu u mrežu. Pre nego što je savladao Belića, napadač domaćih se nalazio minimum pola metra u nedozvoljenoj poziciji. Linijski sudija nije dobro procenio situaciju - gol je priznat, nažalost...

U nastavku utakmice nije viđeno mnogo konkretnih prilika. Romantičari su zapretili u 53.minutu kada je posle kornera Pejovića, visoko skočio Subašić i glavom tukao preko gola. Metalac je pokušavao da stigne do izjednačenja, a najbliži egzekuciji bio je Brkić u 80.minutu. „Zategao“ je loptu sa preko 25 metara udaljenosti malo iskosa sa desne strane, ali se golman Čupić još jednom istakao vrlo dobrom odbranom. U finišu meča, Jovanovićev lukavi pokušaj završio je u korneru, dok se na drugoj strani Merdović nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćina.

OFK Beograd je dobio prvi duel, revanš je već u sredu (17 sati), u šesnaestini finala Kupa Srbije, u Milanovcu...

Stadion“Omladinski“. Gledalaca: oko 200. Sudija: Simović (Lovćenac). Srelac: Jovanović u 21.minutu. Žuti kartoni: Stjepanović, Subašić, Avramovski, Gojkov (OFK), Bukorac, Stojković, Milovanović, Luković (Met).

OFK Beograd: Čupić, Mikić (od 85. Rogač), Ignjatijević, Savić, Planić (c), Liščević (od 8. Gojkov), Stjepanović, Pejović, Avramovski (od 90. Matović), Jovanović, Subašić. Tr: Bekvalac

Metalac: Belić, Nikodijević (od 46. Milovanović), Simov, Otašević, Sedlar (c), Bukorac (od 56. Basrak), Stojković (od 68. Luković), Mijailović, Brkić, Dimitrijević, Merdović. Tr: Vanić