Metalac – Mladost (L) 0:0

protivmladost

Milanovčani ni iz sedmog polušaja nisu uspeli da slave na svom terenu ove sezone, a bod sa stadiona kraj Despotovice ovog puta nosi lučanska Mladost posle 0:0.

Domaćin je nešto bolje ušao u meč, imao je i veći posed lopte, ali osim nekoliko neuspešnih centaršuteva nije ozbiljnije ugrozio gol Krznarića. Na drugoj strani, gosti su se opredelili za kontranapade i upravo iz takvih akcija su najviše pretili. Na isteku 12.minuta, Mijić je nanizao nekoliko igrača Metalca i uposlio Milosavljevića na desnoj strani koji se stuštio ka golu, a onda poslao paralelu na peterac za Sašu Jovanovića. Omaleni krilni napadač je u padu šutirao i pogodio stativu, a zatim odbijenu loptu rukom sproveo u mrežu. Sudija Piper je na signalizaciju svog pomoćnika poništio gol i domaćinu dao indirektan udarac. Metalac je mogao da povede u 19.minutu, kada se Merdović našao u prilici nakon centaršuta Dimitrijevića sa desne strane. Gađao je glavom levu stranu gola, ali je njegov udarac izblokirala odbrana gostiju. Desetak minuta kasnije Mijić je pokušao da savlada Belića, ali je njegov udarac na vreme izblokiran. Smenjivali su se opasni napadi na obe strane, pa je tako golman Mladosti sačuvao svoj gol u 39.minutu posle dobrog šuta Stanojevića sa ivice kaznenog prostora.

U drugom poluvremenu ekipa Metalca je pokušala ofanzivnijom postavkom igre da nađe put do protivničke mreže. Ipak, prvu priliku u nastavku propustio je štoper gostiju Golemić. Njegov oštar udarac sa desetak metara, u 63.minutu, proleteo je tik pored leve stative Belićevog gola. Pet minuta kasnije viđena je sporna situacija u kaznenom prostoru Lučanaca kada je Brkić pao posle grubog nasrtaja Lazevskog, ali arbitar Piper nije dosudio jedanaesterac. Nedugo zatim, nakon slobodnog udarca pomenutog Brkića, Bukorac je bio najviši u skoku, međutim lopta koju je uputio glavom završila je u naručju golmana Krznarića. Izabranici Nenada Milovanovića nisu odustajali od svog najjačeg oružja. Igrao se 73.minut kada je posle brzog prodora sa leve strane Jovanović uposlio Milosavljevića koji se obreo u idealnoj poziciji u šesnaestercu, ali je požrtvovani Nikodijević uspeo da ga stigne i izblokira njegov udarac. Pokušali su nakon toga i Mijić i Lepović, međutim nije bilo velike opasnosti po golmana Belića. U finišu susreta Metalac je imao dve dobre prilike. Iskusni Luković je, u 86.minutu, ispalio sjajan udarac sa ivice šesnaesterca i naterao golmana lučanskog tima da izbaci loptu u korner. Posle Mladenovićevog udarca sa ugla, Bukorac je zakasnio na drugoj stativi i u padu šutirao pored gola. I tu je bio kraj, do poslednjeg zvižduka sudije Pipera nije bilo uzbuđenja, pa su timovi podelili bodove.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Piper (Čačak). Žuti kartoni: Stojković, Sedlar, Dimitrijević, Mladenović, Bukorac (Met), Živanović, Stanojević, Gavrić (Mld).

Metalac: Belić, Nikodijević, Mladenović, Otašević, Sedlar (c), Bukorac, Stojković (od 57. Luković), Dimitrijević, Stanojević (od 56. Đenić), Merdović, Milovanović (od 64. Brkić). Tr: Vanić

Mladost (L): Krznarić (c), Pešić, Lazevski, Golemić, Živanović, Gavrić, Stanojević (od 90. Šatara), Lepović, Mijić (od 85. Đoković), S.Jovanović, Milosavljević. Tr: Milovanović