Metalac remizirao, Merdoviću poništen gol

detaljprotivjavora

Metalac – Javor Matis 0:0

Metalac i Javor iz Ivanjice remizirali su bez golova u premijernom meču 12.kola srpskog šampionata (0:0). Nekoliko sjajnih akcija i poteza obeležili su utakmicu čijim ishodom gosti mogu biti zadovoljniji, prvenstveno iz razloga što su izbegli poraz.

Milanovčani su od početka meča krenuli otresito ka golu rivala i već u 10.minutu su ugrozili Đogatovića. Nakon kornera sa desne strane i „glavometa“ u šesnaestercu gostiju tukao je Stojković sa ivice peterca, ali je Đokić u poslednjem trenutku glavom uspeo da izblokira njegov šut. Vezali su domaći četiri kornera, međutim odbrana gostiju je bila izuzetno sigurna. Đenić se, u 15.minutu, našao u prilici, oštro je šutirao iskosa sa desne strane u dalji ugao, ali je lopta prošla tik pored stative. Ivanjičani su strpljivo čekali svoju šansu, a prva im se ukazala u 28.minutu kada je Eliomar istrčao kontru i iskosa sa leve strane gađao suprotni ugao. Posle sjajne intervencije golmana Belića, na loptu je natrčao Gafurov i sa ivice kaznenog prostora je poslao pored desne stative. Detalj iz 30.minuta u neku ruku može baciti senku na ovaj susret. Štoper Sedlar je presekao napad ekipe Javora i povukao kontru sa svoje polovine. Dugo je vukao loptu, pretrčao nekoliko igrača rivala i ušao u šesnaesterac. U trenutku kada se spremao da uputi udarac, defanzivni vezista gostiju Ađuru je uklizao i stiče se utisak dodao loptu Merdoviću, a njemu nije bilo teško da savlada istrčalog Đogatovića. „Mahač“ ispod zapadne tribine, Stojković, signalizirao je ofsajd poziciju ofanzivnog veziste domaćih, a glavni arbitar Popović je uvažio njegovu odluku, pa do promene rezultata nije došlo. Prilično nejasna situacija, a da li je Metalac oštećen za gol, ostaje da se vidi na snimku. U 40.minutu ponovo je u naletu bio Eliomar, lopta je na kraju stigla do Docića koji je savladao Belića, ali se na putu ka mreži isprečio požrtvovani Nikodijević.

Dražić je u prvih petnaest minuta drugog poluvremena dva puta ozbiljno zapretio. Najpre je u padu na petercu loše zahvatio loptu posle centaršuta Gajića, da bi kasnije posle solo prodora iskosa s leve strane šutirao preko gola Belića. Uzvratili su Milanovčani, u 65.minutu, preko Bukorca, ali je njegov pokušaj sa dvadesetak metara završen nedovoljno preciznim udarcem. Izabranici Nenada Vanića su preuzeli inicijativu, naročito u poslednjih dvadesetak minuta, i stvorili nekoliko ozbiljnih šansi. Levi bek Rnić se, u 73.minutu, izborio za loptu u kaznenom prostoru gostiju i uposlio rezervistu Stanojevića. Usledila je povratna lopta za Đenića čiji je šut sa 12-13 metara izblokiran od strane odbrane Javora. Tražili su momci u plavim dresovima penal, zbog igranja rukom jednog igrača gostiju, ali je pištaljka sudije ostala nema. Rnić je bio raspoložen za igru, pa je već u sledećem napadu oprobao šut iz daljine, no lopta je završila u naručju ivanjičkog čuvara mreže. Isti igrač je pet minuta pre kraja kreirao priliku za Merdovića, proigravši ga na ivici peterca. Međutim, Đogatović je uspeo refleksnom reakcijom da izbaci loptu u korner. Vremena za rezultatske promene više nije bilo, na kraju je ostao onaj najnepopularniji rezultat – 0:0.

Metalac je ovim bodom napredovao za jedno mesto na tabeli, preskočivši Rad, pa je sada na devetoj poziciji sa 14 osvojenih bodova. U srpskom šampionatu sledi pauza zbog reprezentativnih obaveza, a naredni meč tim iz Despotovačke bb igra u sredu, 14.oktobra, kada gostuje čačanskom Borcu.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Popović (Beograd). Žuti kartoni: Bukorac, Luković (Met), Đokić (Jav).

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić, Sedlar (c), Otašević, Bukorac, Stojković, Dimitrijević (od 54. Stanojević), Mladenović (od 67. Luković), Merdović, Đenić (od 76. Milovanović). Tr: Vanić

Javor Matis: Đogatović (c), Gajić, Miletić, Kolaković, Crnomarković, Ađuru (od 46. Zečević), Đokić, Docić, Eliomar (od 90. Švonja), Gafurov (od 80. Čečarić), Dražić. Tr: Janjić