Metalac osvojio Banjicu, golčina Mladenovića!

golprotivrada 2

Rad – Metalac 0:1 (0:1)

Fudbaleri Metalca pobedili su na Banjici ekipu Rada sa 1:0 (1:0) u utakmici 11.kola Super lige Srbije. Meč je rešio Mladenović fantastičnim golom u 19.minutu sa više od 30 metara udaljenosti.

Obe ekipe krenule su od starta meča otvoreno, bez nekih velikih kalkulacija, najavivši da ih zanimaju samo tri boda. Prvi šut u okvir gola gosti su imali u 5.minutu preko Đenića, međutim njegov pokušaj sa distance nije bio velika pretnja za golmana „građevinara“ Budakovića. Prvi ozbiljniji atak domaćih dogodio se dva minuta kasnije kada je Arsenijević tukao glavom posle centaršuta Veselinovića sa leve strane, ali je golman Belić odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

Usledilo je nekoliko praznih minuta, sve do 19, a onda je Metalac stigao do prednosti i to kakvim golom. Bila je to uigrana akcija sa treninga kod slobodnog udarca. Kapiten Ivanović je kratko izveo loptu do Stojkovića, a ovaj dalje petom, dovoljno da ona bude pomerena u odnosu na živi zid, na nju je natrčao Mladenović i sa preko 30 metara „probušio“ mrežu Budakovića za, ispostaviće se konačnih 0:1.

Rad je u 24.minutu postigao gol, ali on nije priznat. Trninić je sa dvadesetak metara savladao Belića, međutim glavni sudija je na intervenciju svog pomoćnika poništio pogodak jer je lopta na putu do mreže zakačila Dabića koji se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Na isteku pola sata igre domaći su propustili veliku šansu za izjednačenje. Obradović je izveo korner sa leve strane na prvu stativu, Arsenijević je pokušao glavom sa sedam metara u bliži ugao, Belić kratko intervenisao, da bi štoper Otašević definitivno otklonio opasnost izbacivanjem lopte u korner. Posle novog ubačaja iz ugla, sevnula je brza kontra Metalca koju je pokrenuo Mladenović, vukao je loptu dobrih 50-60 metara, stigao nadomak šesnaesterca i pucao pored desne stative. U 36.minutu Dabić je proigrao Arsenijevića u srcu kaznenog prostora, ali je golman Milanovčana zaustavio dobar pokušaj napadača „građevinara“. Tri minuta kasnije Mladenović je poslao novu „bombu“ ka golu Budakovića, koji je ovoga puta sačuvao svoju mrežu.

Na početku drugog poluvremena ponovo su isti akteri bili na sceni – Mladenović je izveo slobodnjak sa dvadesetak metara, a Budaković ukrotio njegov pokušaj. Odmah potom pokušao je i Rnić sa ivice šesnaesterca, ali je prebacio prečku. Uzvratili su domaći preko Obradovića, u 59.minutu, golman Belić je dobrom reakcijom uspeo da izboksuje loptu ispred svog gola. U nastavku akcije pokušao je i Veselinović, ali je čuvar mreže Milanovčana bio oprezan. Pet minuta kasnije inspirisani Mladenović ponovo je oprobao svoju ubojitu levicu – gađao je donji levi ugao, no Budaković je pročitao njegovu nameru i izbio loptu u korner. Rad je bio primoran da se skroz otvori, pa su tako Merdović u 68. i debitant Stojković u 72.minutu stavili na ozbiljna iskušenja golmana domaćih, međutim nije bilo promene rezultata. Finiš meča pripao je „građevinarima“. Tekao je 80.minut kada je Veselinović šutirao iz okreta, sa ivice kaznenog prostora, ali se Belić ispružio i odbranio. Nekoliko minuta kasnije isti igrač je tukao glavom sa pet metara preko gola nakon centaršuta Obradovića iz prekida sa desne strane. Najbolju priliku domaći su imali u 88.minutu kada je posle nabačene lopte sa skoro 40 metara, kapiten Maraš glavom pogodio prečku sa gornje strane.

Milanovčani su zasluženo stigli do trijumfa i igrom pokazali da u nastavku prvenstva nikome neće predstavljati lak zalogaj. Tim iz Despotovačke bb se posle jedanaest odigranih kola nalazi na desetom mestu na tabeli sa 13 osvojenih bodova.

Stadion Kralj Petar I. Gledalaca: oko 500. Sudija: Vasić (Novi Žednik). Strelac: Mladenović u 19.minutu. Žuti kartoni: Prljević, Veselinović, Lutovac (Rad), Rnić, Dimitrijević (Met).

Rad: Budaković, Vico, Obradović, Maraš (c), Prljević (od 65. Ljubinković), Trninić (od 56. Denić), Milisavljević, Nenadović, Dabić (od 40. Lutovac), Veselinović, Arsenijević. Tr: Milanović

Metalac: Belić, Nikodijević, Rnić (od 81. Stanojević), Otašević, Sedlar, Ivanović (c), Stojković (od 79. Luković), Dimitrijević, Mladenović, Merdović, Đenić (od 90. Dopuđ). Tr: Vanić