Milanovčani ispustili pobedu u nadoknadi vremena

golprotivradnika

Metalac – Radnik 2:2 (2:1)

Domaćin je imao prednost od dva gola, ali nije uspeo da zabeleži prvu pobedu u sezoni na svom bunjištu, pošto su gosti u nadoknadi vremena stigli do rezultatskog egala. U okviru 10.kola Super lige Srbije, Metalac – Radnik 2:2, poluvreme 2:1.

Izabranici trenera Vanića su od starta krenuli vrlo ofanzivno i već u 6.minutu zatresla se mreža golmana gostiju Ristića. Posle slobodnog udarca Merdovića, igrači Radnika su uspeli na kratko da otklone opasnost, ali je lopta došla do Mladenovića, a on je sa preko 40 metara vratio na ivicu kaznenog prostora. Vezista Bukorac se vinuo u vazduh i glavom asistirao zaboravljenom Otaševiću koji je pogodio suprotan ugao udarcem iskosa sa desne strane – 1:0.

Gosti su mogli do izjednačenja u 35.minutu. Owusu je ukrao loptu Otaševiću i dodao do napadača Stojanovića, koji je neometan sa 12-13 metara šutirao pravo u Belića. Kazna je usledila pet minuta kasnije. Posle idealno izvedenog kornera od strane Merdovića, Bukorac je sa desetak metara dobro zahvatio loptu glavom i poslao je iza leđa golmana – 2:0.

Ipak, Radnik se brzo konsolidovao i u finišu prvog dela igre je uspeo da prepolovi prednost domaćih. Posle kornera sa desne strane, Pejčić je loptu sa dalje stative vratio na peterac, a Ćulum je glavom prosledio u mrežu – 2:1.

U drugih 45.minuta, Metalac je ušao bez trenera Vanića, koji je isključen u pauzi između dva dela. Iako su ostali uskraćeni za savete glavnokomandujućeg s klupe, Milanovčani su nastavili sa svojom igrom i čuvali minimalnu prednost sve do zaustavnog vremena, kada je protivnik iskoristio svoje najjače oružje – prekid. Rezervista Baranin je izveo aut, praktično centrirao u šesnaesterac, a visoki Ćulum udarcem glavom sa desetak metara zakucao loptu u gornji levi ugao nemoćnog Belića za konačnih – 2:2.

Na kraju, nepravedno bi bilo ne spomenuti i glavnog delioca pravde – Vujovića. Arbitar iz Novog Sada, svojim odlukama često je izazivao gnev u taboru domaćih, seckao je igru, imao različit kriterijum prilikom dodeljivanja javnih opomena…

Metalac u Super ligi Srbije posle 10 odigranih utakmica zauzima dvanaesto mesto na tabeli sa 10 bodova.

Stadion”Metalac”. Gledalaca: oko 1.500. Sudija: Vujović (Novi Sad). Strelci: Otašević u 6. i Bukorac u 40. za Metalac, a Ćulum u 43. i 90+2 minutu za Radnik. Žuti kartoni: Bukorac, Sedlar, Milovanović, Mladenović, Brkić, Luković (s klupe) (Met), Marković, Stanković (Rad).

Metalac: Belić, Mijailović, Mladenović, Sedlar, Otašević, Bukorac, Luković (c) (od 71. Brkić), Nikodijević, Merdović (od 58. Ivanović), Milovanović (od 52. Stanojević), Đenić. Tr: Vanić

Radnik: Ristić, Marković, M.Milovanović, Krstić (c), Gojković, Ćulum, Pavlović (od 59. Jovanović), Pejčić (od 69. Putinčanin), Owusu, Stanković (od 79. Baranin), S.Stojanović. Tr: Veselinović