Vojvodina – Metalac 3:2 (3:0)

lala

Fudbaleri Metalca izgubili su u Novom Sadu od domaće Vojvodine sa 3:2, u utakmici 9.kola Super lige Srbije. Obema ekipama je pripalo po poluvreme. Veliki deo posla Vojvodina je rešila u prvih 45.minuta, kada je pogodila mrežu tri puta. Metalac je uspeo da se vrati u meč sa dva gola u nastavku, ali nije imao snage da stigne do izjednačenja.

Izabranici trenera Vanića krenuli su od početka otvorenog garda, a plod takvog opredeljenja bila je šansa u 12.minutu. Posle ubacivanja Merdovića iz ugla, Bukorac je najviše skočio i šutirao na gol, ali je golman domaćih krajnjim naporom izbio loptu. Dva minuta kasnije, na drugoj strani, pripretio je Vukčević, međutim njegov udarac sa 17-18 metara završio je iznad prečke Belićevog gola. Novosađani do vođstva dolaze u 16.minutu. Stanisavljević je izveo korner sa leve strane, a usamljeni Ožegović sa šest metara glavom sproveo loptu u mrežu – 1:0. Merdović je pokušao da izjednači, u 21.minutu, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara završio u gol-autu. Da je video Dimitrijevića koji je sa desne strane pratio akciju mogao je Kordić da bude na mukama. Kazna je stigla brzinski i to dva minuta kasnije. Ožegović se stuštio levom stranom, uočio slobodnog Sekulića koji je šutirao i pogodio stativu. Vezni igrač Novosađana se nije predavao, izborio se za novi napad svoje ekipe, a zatim vratio loptu Ivaniću, koji je sa desetak metara „iz prve“ pronašao lopti put u mrežu – 2:0. Pokušao je, u 34.minutu, Dimitrijević da ublaži prednost Novosađanja - šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali oprezan je bio golman Kordić. Nepun minut kasnije, mladi reprezentativac Ožegović je uneo pometnju u odbranu Metalca, na kraju je i tukao sa leve strane, no golman Belić je uspeo da interveniše nogom, da bi ubrzo zatim pokušaj Vukčevića izblokirao dobro postavljeni Rnić. Spasa, međutim, nije bilo na isteku 44.minuta. Stanisavljević je snažno šutirao sa ivice šesnaesterca, a nakon što je golman Metalca kratko odbio loptu, na nju je natrčao raspoloženi Vukčević i plasirao je u mrežu – 3:0.

Trener gostiju Vanić posegnuo je u pauzi između dva dela za prvom izmenom, pa je umesto Dimitrijevića ubacio iskusnog Lukovića. Prvi napad tima iz Despotovačke bb u nastavku doneo je promenu rezultata na semaforu. Nikodijević je odigrao dupli pas sa Bukorcem po desnoj strani, ušao u kazneni prostor, a onda idealno, po zemlji poslao loptu u peterac gde se Merdović bolje snašao od Vasilića i rutinski matirao Kordića – 3:1. Vanić je u 58.minutu ubacio još jednog napadača i jasno stavio do znanja da će napasti Vojvodinu – ušao je Đenić umesto Stanojevića, ali mu se plan izjalovio nepun minut kasnije kada je pocrveneo Rnić. Iskusni levi bek je ostavio svoje saigrače na cedilu pošto je u roku od pet minuta zaradio dva žuta kartona, prvi prestrogo... Zbog toga je šef struke Milanovčana morao da napravi i poslednju izmenu, pa je šansu dobio nešto defanzivniji Mijailović, umesto isturenog Milovanovića. U 74.minutu Vojvodina je mogla i do četvrtog gola preko Stanisavljevića, ali je posle njegovog udarca, sa 13-14 metara, lopta pogodila dve stative. Momci u plavim dresovima su odlično parirali brojčano jačem rivalu, a od 78.minuta završnicu su uveli u totalnu neizvesnost. Mladenović je centrirao sa levog boka i pogodio u glavu Đenića, koji je sa 8-9 metara tukao u donji desni ugao, ali je golman Kordić uspešno intervenisao, skrenuvši loptu u korner. Posle ubacivanja Merdovića iz ugla, loptu je glavom sa ivice peterca u mrežu smestio kapiten Sedlar – 3:2.

Do kraja utakmice nije bilo značajnijih prilika, domaći fudbaleri su „stali na loptu“, pa su bodovi ostali u Novom Sadu.

Stadion „Karađorđe“. Gledalaca: oko 2.000 Sudija: Petković (Beograd). Strelci: Ožegović u 16, Ivanić u 23. i Vukčević u 44. za Vojvodinu, a Merdović u 46. i Sedlar u 78.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Rosić, Sekulić (Voj), Luković, Rnić (Met). Crveni karton: Rnić (Met) u 59.minutu

Vojvodina: Kordić, Vasilić, Nastić, Pankov, Rosić, Maksimović, Sekulić, Ivanić (c), Stanisavljević (od 75. Stamenić), Vukčević (od 64. Paločević), Ožegović (od 90. Zoćević). Tr: Zagorčić

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Rnić, Otašević, Sedlar (c), Bukorac, Dimitrijević (od 46. Luković), Mladenović, Stanojević (od 58. Đenić), Merdović, Milovanović (od 62. Mijailović). Tr: Vanić