Srbija – Litvanija 5:0 (3:0)

srbija-litvanija-2

Mlada reprezentacija Srbije (igrači rođeni 1994. i mlađi) uspešno je otpočela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2017.godine u Poljskoj, pošto je u Gornjem Milanovcu (stadion „Metalac“) savladala vršnjake iz Litvanije rezultatom 5:0.

Selekcija sastavljena mahom od igrača koji su bili omladinski evropski prvaci 2013. i svetski šampioni 2015, pružila je zrelu, kreativnu i veoma efikasnu igru. Pitanje pobednika rešeno je već u prvih 45.minuta, kada su Uroš Đurđević (dva puta) i Sergej Milinković-Savić zatresli mrežu rivala sa Baltika. U nastavku meča „orlići“ nisu želeli da se zaustave, a u strelce su se još upisali Ognjen Ožegović i ponovo Sergej Milinković-Savić.

Uz pet postignutih golova, izabranici selektora Tomislava Sivića propustili su još 5-6 zrelih prilika tako da preskromni gosti (uputili samo jedan udarac u okvir gola) mogu biti i zadovoljni ishodom utakmice.

Srbija naredni meč u kvalifikacijama igra 7.oktobra u Novom Sadu protiv Andore.

Tabela „grupe 2“: 1.Slovenija 6 bodova (3 meča), 2. R.Irska 6 (2), 3.SRBIJA 3 (1), 4.Italija 3 (1), 5.Andora 3 (4), 6.Litvanija 0 (3).

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Dimitrios Masias (Kipar). Strelci: 1:0 - Đurđević u 29, 2:0 - Đurđević (iz jedan.) u 37, 3:0 - Milinković-Savić u 44, 4:0 - Ožegović u 49, 5:0 - Milinković-Savić u 75.minutu. Žuti karton: Stankevičius (Lit)

Srbija: Radunović, Gajić, Antonov, Veljković, Babić, Zdjelar, Grujić, Maksimović (c) (od 69. Lukić), Milinković-Savić, Ožegović (od 72. Mulić), Đurđević (od 72. Čavrić). Selektor: Sivić

Litvanija: Švedkauskas, Tručinskas, Baravikas, Januševskij (c), Aleksandravičius, Dombrauskis, Čerkauskas (od 85. Korsakas), Šegžda (od 64. Urbis), Stankevičius, Romanovskij, Rakauskas (od 81. Žukauskas). Selektor: Vingilis