Metalac – Čukarički 1:2 (0:0)

cuka

Fudbaleri Metalca izgubili su na svom terenu od Čukaričkog (1:2) u osmom kolu Super lige Srbije, a odluka o pobedniku i svi golovi pali su u drugih 45.minuta. Izabranici Nenada Vanića su tokom većeg dela susreta bili bolji rival, međutim pad koncentracije i nedostatak sreće direktno su uticali na krajnji rezultat.

Čukarički je nešto bolje otvorio meč i u kratkom vremenskom intervalu dva puta zapretio golu domaćina. Najpre je Boljević snažno šutirao sa oko 25 metara, ali je bio nedovoljno precizan, a zatim je pokušaj Mandića uspešno zaustavio golman Belić. Prvu ozbiljniju situaciju domaćih pred golom Čukaričkog kreirao je Stanojević - oštro je šutirao iz izgledne pozicije, no lopta je na putu ka golu zakačila nekog igrača i završila u korneru. Milanovčani su za nepuna dva minuta izveli četiri vezana udarca sa ugla, ali bez efekta. U 22.minutu, Mladenović je odlično centrirao sa leve strane, a Ostojić za delić sekunde bio brži i glavom skinuo loptu Đeniću izbivši je u korner. Deset minuta kasnije Merdović je šutirao sa ivice peterca, ali je njegov udarac izblokiran u poslednjem trenutku! Isti igrač nije imao sreće u 41.minutu kada je ciljao sa oko 14-15 metara, iskosa sa leve strane, a lopta pogodila prvo prečku, pa stativu i odbila se u polje.

Početak nastavka doneo je i promenu rezultata. U 49.minutu, lopta je pogodila u ruku Sedlara na nekih 20 metara od gola, a sudija Anđelovski je dosudio slobodan udarac za goste. Boljević je „opalio“ po zemlji i pogodio donji desni ugao zaklonjenog Belića – 0:1. Svakako detalj za dublju analizu: jedan igrač Čukaričkog se nalazio u ofsajd poziciji i čini se da nije bio pasivan prilikom šuta na gol, ali je pomoćnik ispod istočne tribine, Peranović, procenio da ta situacija nije uticala na događaj, pa nije podigao zastavicu i gol je priznat. U 55.minutu, Ganjanin u redovima gostiju Regan posle duplog pasa pogodio je stativu šutem sa 15 metara. Veliko nezadovoljstvo domaćih igrača doneo je detalj iz 67.minuta, kada je sudija Anđelovski duel golmana Belića i napadača Tijaga okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Stiče se utisak da je golman prvi stigao do lopte... Pjasentin je bio neumoljiv sa 11 metara – 0:2.

Milanovčani su do kraja meča sve karte bacili na ofanzivu. Stanojević je imao idealnu šansu, u 70.minutu, sam, sa nekih desetak metara, šutirao je u dobro postavljenog Stevanovića. Nepun minut kasnije Mladenović je pokušao iz slobodnog udarca, prebacio je živi zid, ali je lopta otišla preko prečke. U 72.minutu nova gužva u kaznenom prostoru gostiju – zapaženi Stanojević je oštro šutirao iskosa sa desne strane, sa desetak metara, međutim lopta je prohujala pored stative. Rezervista Brkić je, u 80.minutu, oprobao svoj šut sa preko 30 metara, ali je lopta za neki centimetar preletela prečku. Beležimo nakon toga i snažan udarac Merdovića, međutim golman „brđana“ je dobro reagovao. Konačno, u drugom minutu nadoknade vremena Milanovčani stižu do gola. Nakon dobro ubačene lopte iz kornera Merdovića, iskusni Milovanović je bio najviši u buketu igrača i glavom sa ivice peterca smestio loptu u mrežu – 1:2. Već u sledećem napadu isti igrač je imao veliku šansu da donese svojoj ekipi izjednačenje, ali je iz izgledne pozicije šutirao visoko preko gola. Ostalo je 1:2, pa tim sa Banovog brda nosi kući sva tri boda.

Posle osam odigranih kola Metalac je na desetom mestu sa 9 osvojenih bodova. Zbog obaveza reprezentativnih selekcija, sledi dvonedeljna pauza u Super ligi Srbije. Naredno, 9.kolo na programu je 12. i 13.septembra, a tim iz Despotovačke bb gostuje novosadskoj Vojvodini.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.800. Sudija: Anđelovski (Kačarevo). Strelci: Milovanović u 90+2 za Metalac, a Boljević u 49. i Pjasentin u 67.minutu (iz jedanaesterca) za Čukarički. Žuti kartoni: Belić (Met), Tijago (Čuk).

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević (od 78. Mijailović), Mladenović, Sedlar, Otašević, Panić, Ivanović (c) (od 58. Milovanović), Dimitrijević, Stanojević, Merdović, Đenić (od 71. Brkić). Tr: Vanić

Čukarički: Stevanović, Stojković (c), Boljević, Pjasentin, Ostojić, Janković (od 85. D.Srnić), Regan, Bojić, Mandić (od 79. Jovanović), Tijago, Pavlović (od 63. Mirosavljević). Tr: Milojević