Metalac protutnjao kroz Suboticu

merda sub

Spartak (S) – Metalac 0:3 (0:2)

Metalac je savladao Spartak u Subotici 3:0 i ostvario drugu pobedu u sezoni. Posle uvodne inicijative domaćina, Milanovčani su preuzeli konce igre u svoje ruke i vrlo brzo „slomili“ izabranike Stevana Mojsilovića. Najpre su Nikodijević u 23. i Merdović u 32.minutu testirali Janoševića, da bi već treći pokušaj urodio plodom.

Iskusni Đenić je, u 34.minutu, izigrao visoko postavljenu odbranu Spartaka loptom u šesnaesterac, po sredini, za Merdovića, koji je izbio sam pred golmana domaćih i rutinski zatresao mrežu – 0:1. Bio je to treći pogodak ofanzivca Milanovčana od početka sezone i on je trenutno najbolji strelac tima.

Prednost je duplirana u sam smiraj prvog dela igre. Stanojević je razmenio dupli pas sa Dimitrijevićem na sredini terena, a onda istrčao kontru i sa desetak metara poslao loptu u nebranjeni deo mreže – 0:2.

Na početku nastavka i definitivna potvrda da bodovi putuju u Milanovac. Posle kornera Mladenovića sa desne strane, Jočić je izbacio loptu iz svog šesnaesterca a ona pala pravo na nogu Nikodijeviću, čiji udarac sa preko 30 metara nije išao u okvir gola, ali pretvorio se u uspešnu asistenciju ka Sedlaru. Stameni štoper je umirio loptu i sa 6-7 metara je plasirao u mrežu pored Janoševića – 0:3.

Pokušavali su Subotičani na sve moguće načine da postignu bar počasni pogodak, a najbliži tome bio je Torbica u 76.minutu. Golman Belić je istrčao, a lob iskusnog veziste sa ivice šesnaesterca završio je visoko preko gola. U finišu utakmice šutirao je i rezervista Fedin, ali nije bilo potrebe da interveniše gostujući čuvar mreže, jer je lopta otišla iznad prečke.

Zaslužena pobeda Metalca, koji se nakon sedam odigranih kola u Super ligi Srbije nalazi na osmoj poziciji i ima 9 bodova koliko i sedmoplasirani Novi Pazar.

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudija: Lukić (Beograd). Strelci: Merdović u 34, Stanojević u 45. i Sedlar u 47.minutu. Žuti kartoni: Kovačević (Sp), Ivanović, Milovanović (Met).

Spartak (S): Janošević, Jočić, Kovačević, Antonić, Mezei, Jondić (od 46. Ivanović), Farkaš, Torbica, Ilić, Milošević (od 78. Fedin), Makarić (od 65. Uzuma). Tr: Mojsilović

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Mladenović, Otašević, Sedlar, Panić, Ivanović (c) (od 71. Milovanović), Dimitrijević (od 60. Luković), Stanojević (od 82. Mijailović), Merdović, Đenić. Tr: Vanić