Metalac – Voždovac 1:1 (0:1)

protiv vozda

U prvoj utakmici 6.kola Super lige Srbije, Metalac je na svom terenu podelio bodove sa Voždovcem (1:1). Od prvog sudijskog zvižduka meč je krenuo jakim tempom. Već u 2.minutu Milovanović je odlično šutirao sa desetak metara, ali je Popović zaustavio njegov pokušaj. Uzvratili su gosti tri minuta kasnije. Ristović je izveo prekid sa desne strane, a kapiten Miloš Pavlović sa 6-7 metara glavom poslao loptu u Belićevo naručje. U narednih desetak minuta vodila se borba na sredini terena. Iz tog perioda igre izdvajamo udarce Ivanovića i Stanojevića s jedne, odnosno Mašovića s druge strane koji nisu bili dovoljno ubojiti.

Voždovac je stigao do prednosti u 26.minutu. Dugo je tekla akcija „zmajeva“ - Jovanović je centrirao sa desne strane, lopta je preletela sve igrače i stigla do Mašovića na levoj strani, zatim je, usledio novi ubačaj i reakcija Sedlara koji je uspeo za trenutak da otkloni opasnost. U nastavku akcije, Ristović se našao usamljen u levom delu kaznenog prostora, a onda pronašao napadača Sikimića kome nije bilo teško da iz neposredne blizine, sa šest metara, savlada domaćeg čuvara mreže – 0:1.

Primljeni gol nije promenio sliku na terenu. Nizali su se napadi Milanovčana, a Popović je spasao goste u 36.minutu odbranivši sjajan šut Merdovića sa 13-14 metara. Tri minuta kasnije i Mladenović je bio u prilici, snažno je izveo slobodnjak sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Voždovca ponovo bio nesavladiv. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću gostiju.

Drugi deo igre počeo je u istom ritmu kao i prvi. Po jednu šansu su imale obe ekipe. Najpre je Mašović pokušao da lobuje istrčalog Belića u 47.minutu, ali bez uspeha, da bi nekoliko trenutaka kasnije na suprotnoj strani Merdović iskosa sa desne strane veoma dobro šutirao i pogodio prečku! Domaćin je preuzeo inicijativu, stezao obruč oko protivničke odbrane i to se isplatilo u 61.minutu. Nakon pomoćne igre, Mladenović je sjajno centrirao na drugu stativu gde se našao štoper Otašević i sa tri-četiri metra smestio loptu u mrežu – 1:1.

Voždovac je bio defanzivno orijentisan, ali je koristio svaku moguću priliku da zapreti. Tekao je 70.minut kada je Adamović poveo kontru i brzo ubacio loptu u prostor za Mašovića koji je izdržao duel sa Nikodijevićem, a onda sa desetak metara šutirao preko gola. Imao je Sikimić šansu da se po drugi put upiše u strelce, i to u 77.minutu, posle centaršuta Jovanovića uhvatio je volej, lopta je na svom putu zakačila Otaševića, promenila smer i završila na stativi!

Finiš je pripao Milanovčanima, bilo je kornera, slobodnih udaraca, kao i dve veoma sumnjive situacije u kaznenom prostoru gostiju... Stanojević je u nadoknadi vremena propustio poslednju šansu da donese pobedu svojoj ekipi, oštro je šutirao sa nekih 17 metara, ali je lopta prošla za malo pored leve stative.

Metalac je ovim remijem upisao šesti bod iz isto toliko odigranih mečeva, a u sledećem kolu gostuje Spartaku u Subotici.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.500. Sudija: Kocić (Vlasotince). Strelci: Otašević u 61. za Metalac, a Sikimić u 26.minutu za Voždovac. Žuti kartoni: Sa.Nikodijević (Met), M.Pavlović, Adamović, D.Pavlović, Sinđić (Vož).

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Mladenović, Otašević, Sedlar, Bukorac (od 57. Dimitrijević), Ivanović (c), Stanojević, Merdović (od 90. Luković), Milovanović, Đenić (od 67. Panić). Tr: Vanić

Voždovac: Popović, Jovanović, Radivojević, Sinđić, D.Pavlović, M.Pavlović (c) (od 90.Ivković), Ristović (od 79. Petrović), Adamović, Odita (od 86. Terzić), Mašović, Sikimić. Tr: Živković