Metalac remizirao sa Novim Pazarom

utakmica iz pazara

Novi Pazar – Metalac 2:2 (1:1)

Četiri gola, mnogo lepih akcija i na kraju podela bodova u fantastičnom ambijentu... To je u najkraćem epilog utakmice 5.kola Super lige Srbije između Novog Pazara i Metalca (2:2).

Zbog problema sa reflektorima na stadionu početak duela je kasnio više od sat vremena, ali igračima to očito nije smetalo. Od prvog sudijskog zvižduka igralo se otvoreno na obe strane. Metalac je već u prvom minutu zapretio, ali je centaršut Dimitrijevića sa desnog krila završio u naručju golmana Zečevića. Domaćin je odmah uzvratio preko Pavlovića kada je posle centaršuta Stevanovića sa desne strane u padu „uhvatio volej“ i uzdrmao prečku sa ivice peterca!

Na isteku 15.minuta vezista Milanovčana Mladenović je pokušao iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, međutim nije bio precizan. Samo dva minuta kasnije hladan tuš za domaće navijače. Merdović je vešto izbegao ofsajd zamku posle dodavanja Stanojevića i sa 13-14 metara plasirao loptu pored istrčalog golmana Pazaraca – 0:1. Međutim, slavlje Milanovčana nije dugo trajalo, jer je već u sledećem napadu izjednačio Radivojević. Raspoloženi Pavlović je uputio loptu iza leđa Metalčeve odbrane, iskusni vezista je pravovremeno utrčao i onda iskosa sa desetak metara po zemlji pogodio dalji ugao Belićevog gola – 1:1. Do kraja prvog dela igre gosti su propustili šansu da stignu do novog vođstva. Tekao je 36.minut kada se brzonogi Stanojević našao u „oči u oči“ sa Zečevićem, ali je domaći čuvar mreže izašao kao pobednik iz tog duela.

Bolji početak Pazaraca u nastavku začinjen je sa nekoliko zanimljivih pokušaja. Najpre je udarac Pavlovića u 53.minutu zaustavio Belić, da bi udarac Obrovca završio pored gola četiri minuta kasnije. Pavlović je nedugo zatim poslao loptu u mrežu sa ivice šesnaesterca, ali se u trenutku njegovog šuta Šarac nalazio u ofsajdu i omeo golmana gostiju, pa je gol opravdano poništen. Ipak, pritisak momaka u plavim dresovima urodio je plodom u 66.minutu. Vusljanin je izdržao nekoliko duela po boku i dodao loptu u sredinu do sveprisutnog Pavlovića, a nekadašnji igrač Metalca je desnom nogom sa 17-18 metara šutirao poluvisoko u levu stranu Belića i pogodio – 2:1. Činilo se da će Novi Pazar mirno privesti meč kraju, ali desilo se potpuno suprotno. Igrao se 79.minut kada se posle kornera sa desne strane i„glavometa“ u šesnaestercu domaćih, dokopao lopte rezervista Milovanović i ritinski sa nekoliko metara savladao Zečevića za konačnih 2:2.

Gradski stadion u Novom Pazaru. Gledalaca: oko 6.000. Sudija: Obradović (Jagodina). Strelci: Radivojević u 19. i Pavlović u 66. za Novi Pazar, Merdović u 17. i Milovanović u 79.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Otašević, Bukorac, Sedlar, Belić (Met).

Novi Pazar: Zečević, Stevanović, Aškovski (od 46. Pajović), Vuković (c), Tintor, Kostić, Obrovac (od 63. Zilkić), Pavlović, Vusljanin, Radivojević (od 83. Rušević), Šarac. Tr: Kurćubić

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Mladenović, Sedlar, Otašević, Ivanović (c) (od 83. Panić), Bukorac (od 75. Luković), Dimitrijević, Stanojević, Merdović, Đenić (od 62. Milovanović). Tr: Vanić