Metalac poražen od Radničkog

nislije

Metalac – Radnički (N) 0:2 (0:0)

Fudbaleri Metalca izgubili su na svom terenu od niškog Radničkog 2:0 u utakmici 4.kola Super lige Srbije. Oba gola pala su u nastavku susreta. Zemljanuhin je doveo Nišlije u vođstvo u 52, a pitanje pobednika rešio je Tomić u 57.minutu.

Radnički je u uvodnoj fazi meča imao blagu terensku inicijativu i nekoliko solidnih udaraca. Pripretio je prvo Đuričković u 18.minutu, a odmah potom pokušao je i Bulatović. Milanovčani su prvi šut ka golu Radničkog uputili u 25.minutu, ali je kapiten Ivanović bio neprecizan. Usledila je ofanziva Metalca, a ređale su se šanse kao na traci. Najpre je Merdović, u 34.minutu, naterao golmana gostiju da se istakne, da bi posle kornera Panić šutirao glavom pored desne stative iz dobre pozicije. Pet minuta kasnije isti igrač je tukao sa ruba šesnaesterca, ali nije dobro zahvatio loptu levom nogom pa je ona otišla visoko iznad okvira gola. Finiš poluvremena je doneo dva velika uzbuđenja, ponovo u kaznenom prostoru Nišlija. Igrao se 43.minut kada je Merdović sa leve strane, proigran od kapitena Ivanovića, pogodio stativu sa 13-14 metara, a samo minut kasnije Đenić je izašao sam pred golmana Jovanovića, međutim čuvar mreže „meraklija“ je pravovremenom intervencijom spasao siguran gol.

Metalac je nastavio u istom ritmu i u nastavku. Zapaženi Đenić je, u 49.minutu, utrčao u šesnaesterac i nakon duela sa Tomićem završio na travi, a sudija Stojilković je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Napadač domaćih je preuzeo odgovornost, šutirao poluvisoko u desni ugao, ali je Jovanović pročitao njegovu nameru i izbacio loptu u korner. Kazna za sve promašaje stigla je u 52.minutu. Posle ubačaja sa levog boka, na drugoj stativi je najbolje skočio Trifunović i poslao loptu u peterac, gde je Zemljanuhin bio spretniji od svog čuvara i rutinski pogodio mrežu – 0:1. Prvi gol je rasteretio Nišlije koji petnaestak minuta kasnije stižu do dva gola prednosti. Tomić je iskoristio statičnost odbrane domaćih i sa nekih desetak metara pogodio donji levi ugao – 0:2. Radnički je od 70.minuta imao igrača manje na terenu, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Lakić-Pešić. Pokušali su domaći do kraja da iskoriste brojčanu prednost na terenu, pa su sve karte bacili na napad, imali i nekoliko ozbiljnih pokušaja (Đenić, Otašević, Mladenović), ali mreža gostiju je ostala netaknuta.

Izabranicima Nenada Vanića to je drugi poraz u elitnom takmičenju i nalaze se na trinaestom mestu na tabeli sa 4 osvojena boda.

U sredu, 12.avgusta, na programu su utakmice vanrednog 5.kola Super lige Srbije, a Metalac će na na stadionu u Novom Pazaru izaći na megdan istoimenom timu. Meč počinje u 20 sati.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Stojilković (Zemun). Strelci: Zemljanuhin u 52. i Tomić u 67.minutu. Žuti kartoni: Dimitrijević, Merdović, Bukorac (Met), Lakić-Pešić, Ignjatijević, Marjanović (Rn). Crveni karton: Lakić-Pešić (Rn) – u 70.minutu.

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Mladenović, Otašević, Sedlar, Bukorac, Panić (od 85. Brkić), Ivanović (c) (od 58. Milovanović), Dimitrijević (od 54. Stanojević), Merdović, Đenić. Tr: Vanić

Radnički (N): A.S.Jovanović, B.Đorđević (od 46. Ignjatijević), D.Bulatović, Lakić-Pešić, Petrović, Tomić, Marjanović, A.M.Jovanović (c), Đuričković, Zemljanuhin (od 61. Bogdanović), Trifunović (od 78. Ašćerić). Tr: Rastavac