Merdovićev projektil za prvi trijumf u šampionatu

20150802 1904521

Jagodina – Metalac 0:1 (0:1)

Milanovčani su uspeli da zabeleže prvu pobedu u sezoni, pošto su savladali u Jagodini istoimenu domaću ekipu minimalnim rezultatom 1:0 (1:0) u okviru 3.kola Super lige Srbije.

Izabranici Nenada Vanića su bolje ušli u duel na „polupraznom“ Gradskom stadionu u Jagodini, a prva pretnja zbila se već u 6.minutu. Dragan Milovanović je šutirao sa 13-14 metara posle centaršuta Saše Nikodijevića, ali je golman domaćih sigurno intervenisao.

Momci u belim dresovima su igrali sve bolje što je meč odmicao, a u 21.minutu su stigli i do pogotka. Brz kontranapad je povukao Saša Nikodijević, a zatim je uputio dugu dijagonalu sa desne na levu stranu za Luku Merdovića. Ofanzivac Milanovčana je primio loptu na dvadesetak metara od gola, naciljao i pored svog čuvara poslao projektil u suprotan ugao golmana Đorđa Nikolića – 0:1.

Do kraja poluvremena još nekoliko ataka na obe strane, a domaći su najbliži izjednačenju bili u 44.minutu kada je Zoran Mihailović sa desetak metara „tukao“ pravo u dobro postavljenog Nemanju Belića.

Trener Jagodine Miljojko Gošić je za nastavak osvežio ekipu sa dve izmene. Imali su domaći blagu inicijativu, ali bez izglednijih prilika za gol. Metalac se opredelio za kontranapade i upravo iz takvih akcija je i najčešće pretio u drugom poluvremenu. Rezervista Aleksandar Simov je mogao da duplira prednost u 75.minutu kada je utrčao u šesnaesterac, ali i otišao previše ukoso, skoro u mrtav ugao, pa je njegov udarac završio visoko preko gola. U samoj završnici domaći su pokušavali centaršutevima na visokog Mladena Stoiceva da dođu do remija, ali u tome nisu uspeli. Sa druge strane, mogao je Nikola Dimitrijević u 88.minutu da potvrdi trijumf svoje ekipe, silovito je šutirao sa 30-ak metara, međutim golman „ćurana“ je krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Metalac je posle ovog trijumfa, trećeg vezanog protiv istog rivala u gostima, uhvatio priključak sa ekipama iz sredine tabele, dok su Jagodinci pretrpeli treći poraz i usamljeni su na poslednjem mestu.

Gradski stadion u Jagodini. Gledalaca: oko 800. Sudija: Srđan Jovanović (Beograd). Strelac: Merdović u 21.minutu. Žuti kartoni: Ožegović, Gašić, Ivanović (Jag), Bukorac, Mladenović, Panić (Met).

Jagodina: Đ.Nikolić, Milinković, Mijatović, Gašić, Baošić (od 46. Janković), Filipović (c), Ožegović, Savković, U.Nikolić, Radović (od 46. Ivanović), Mihailović (od 70. Stoicev). Tr: Gošić

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Mladenović, Otašević, Sedlar, Bukorac (od 67. Panić), Ivanović (c), Dimitrijević, Merdović (od 72. Simov), Milovanović (od 76. Luković), Đenić. Tr: Vanić