Veliki bod ostao u Despotovačkoj bb!

SIM 4974

Metalac – C.Zvezda 0:0

Fudbaleri Metalca su iz drugog pokušaja uspeli da osvoje prvi bod u novoj sezoni, pošto su na svom stadionu odigrali nerešeno 0:0 sa Crvenom zvezdom.

Euforija je tresla Milanovac poslednjih dana, pa se tražila i karta više. Mnogi su želeli da prisustvuju istorijskom trenutku jer se po prvi put od postanka fudbala u našoj zemlji zvanična utakmica najvišeg ranga igrala u gradu pod Rudnikom. U svom prethodnom bitisanju u eliti Metalac je bio nominalni domaćin u Kragujevcu, Čačku i Lučanima.

Milanovčani su pružili više nego dostojan otpor favorizovanom protivniku i dokazali da partija sa premijere nije objektivna slika tima. Trener Nenad Vanić je „bacio u vatru“ sastav bez Stefana Panića, a njegovu ulogu je preuzeo Aleksandar Ivanović. Oba tima su ušla oprezno u meč i prvi deo susreta protekao je pretežno u ispitivanju snaga. Monotoniju je prekinuo Nemanja Mladenović u 9.minutu. Ofanzivni vezista Milanovčana poslao je projektil sa preko 20 metara, ali samo do okvira gola gostiju. Desetak minuta kasnije usledilo je novo uzbuđenje pred golom Beograđana. Saša Nikodijević je posle solo prodora ušao u 16 metara i na kraju oštro šutirao, a golman Damir Kahriman, iz dva puta, pokupio loptu. Zvezda je prvi udarac ka golu Metalca uputila u 28.minutu, kada je Mihailo Ristić sa dvadesetak metara ciljao donji desni ugao, ali je Nemanja Belić krajnjim naporom izbacio loptu u korner. U narednoj akciji Vukan Savićević je prebacio gol domaćina iz izgledne pozicije. Obećavajući napad gosti su izveli i u 39.minutu. Nenad Gavrić je centrirao sa desnog krila, ali Džoš Parker nije uspeo da prosledi loptu u mrežu. Do kraja poluvremena najopasniji po crveno-bele bio je detalj iz 44.minuta. Nemanja Mladenović je ubacio loptu iz ugla, Stefan Bukorac je skočio i glavom neometan poslao loptu pored gola. Drugo poluvreme je počelo sa malim zakašnjenjem zbog bakljade Zvezdinih najvatrenijih pristalica koji su bili smešteni na istočnoj tribini. To kao da je bila najava bolje igre gostiju. Izabranici Miodraga Božovića agresivnije su ušli u nastavak meča, preuzeli inicijativu, ali izglednijih prilika nije bilo sve do 65.minuta kada je Mamadu Mbođ gađao glavom i za malo promašio metu. Odmah je usledila šansa na drugoj strani, Nikola Dimitrijević je odlično proigrao Luku Merdovića koji se spetljao u završnici. Pokušao je i Zvezdin „vunderkind“ Luka Jović nakon ulaska u igru, međutim nije baš najbolje zahvatio loptu, iako je bio u vrlo dobroj poziciji. Imao je mladi napadač šansu i u 80.minutu kada je posle centaršuta Izraelca Idana Vereda trznuo loptu glavom, ali je golman Metalca paradom spasao svoju mrežu. Ušlo se u zanimljivu završnicu! Na isteku 90-tog minuta, Senegalac Mbođ je šutirao sa 6-7 metara i pogodio prečku, a zatim je usledila brza kontra i stopostotna šansa na drugoj strani. Nemanja Mladenović se poigrao sa odbranom Zvezde, ali je stativa zaustavila njegov udarac sa desetak metara, tako da je na kraju na semaforu ostalo 0:0.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 4.200. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas). Žuti kartoni: Ivanović, Rnić, Simov (s klupe), Mladenović, Luković, Milovanović (Met), Jovanović, Petković (C.Z.).

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Rnić, Otašević, Sedlar, Bukorac, Ivanović (c) (od 64. Luković), Mladenović, Dimitrijević, Merdović (od 72. Milovanović), Đenić (od 84. Brkić). Tr: Vanić

Crvena Zvezda: Kahriman (c), Cvetković (od 46. Petković), Ibanjez, Jovanović, Mbođ, Kovačević, Ristić (od 62. Jović), Gavrić (od 46. Vered), Savićević, Katai, Parker. Tr: Božović