Poraz Metalca na premijeri!

protiv partizana

Partizan – Metalac 4:0 (3:0)

Fudbaleri Metalca izgubili su od Partizana (0:4) u gostima na otvaranju nove sezone u Superligi Srbije. Šampion iz Humske 1 je sav kvalitet sa papira pretočio na zeleni pravougaonik, i sa pola gasa stigao do trijumfa.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog. Krenuli su izabranici Nenada Vanića bez kalkulacija, a već u prvom minutu zapretio je Stefan Bukorac, sa 17-18 metara je oštro šutirao, međutim golman Živko Živković je bio na mestu. Samo dva minuta kasnije grešku uže odbrane Beograđana nije uspeo da iskoristi Dejan Đenić. Metalac je primio prvi gol u periodu kad je bio potpuno ravnopravan takmac na terenu. Tekao je 16.minut kada je akciju započeo Stefan Babović, nastavio Valeri Božinov, a u strelce se upisao Andrija Živković. Ušao je omaleni vezista u šesnaesterac, jednim driblingom se oslobodio Vladimira Otaševića i pogodio donji desni ugao gola – 1:0. Prednost je duplirana u 21.minutu. Ponovo je asistent bio iskusni Valeri Božinov, poslao je loptu u prazan prostor za Abubakara Oumarua, kome nije bilo teško da sa desetak metara savlada istrčalog Nemanju Belića – 2:0. Raspoloženi Kamerunac propustio je na isteku pola sata igre veliku priliku da postigne svoj drugi, a Partizanov treći gol. Lako je pobegao gostujućoj odbrani po levoj strani, ali je u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Milanovčana šutirao pored stative. Ipak, samo minut kasnije na semaforu je stajalo 3:0. Andrija Živković je centrirao sa desne strane, Darko Brašanac je glavom spustio loptu pravo pred nogu Valeri Božinovu, koji je sa ivice peterca precizno gađao pod prečku. Već u sledećem napadu, povremeni bugarski reprezentativac se našao „oči u oči“ sa golmanom gostiju. Šutirao je iskosa sa desne strane, ali je novajlija iz Donjeg Srema sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner. Usledio je još jedan period bolje igre Milanovčana koji su u dva navrata bili blizu gola Živka Živkovića. Pokušali su Stefan Panić, a zatim i Luka Merdović, ali su njihovi udarci bili izblokirani. U finišu poluvremena tim iz Despotovačke bb je tražio jedanaesterac. U šesnaestercu Partizana, pao je Dejan Đenić posle „bliskog sudara“ sa Stefanom Babovićem, međutim sudija Milan Ilić je odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi. Nedugo zatim se ponovo u prilici našao Abubakar Oumaru, golman Metalca je kratko odbio loptu na koju je natrčao Miroslav Vulićević. Šutirao je desni bek Partizana iz prve, a defanzivac Saša Nikodijević je sa same gol-linije nekako uspeo da izbaci loptu u korner. Posle udarca iz ugla Valeriju Božinovu je poništen pogodak zbog ofsajda. Uspeo je milanovački tim da uspostavi potpunu ravnotežu u drugom poluvremenu, a najopasniji po Partizanov gol bili su pokušaji Luke Merdovića iz slobodnog udarca u 51. i Vladimira Otaševića glavom posle kornera u 59.minutu. U oba navrata golman crno-belih je sigurno intervenisao. Domaćin se u najkraćem roku probudio, pa se Stefan Babović u 64.minutu našao u izglednoj poziciji, ali je njegov udarac sa 13-14 metara bio nedovoljno precizan. Revanširao mu se napadač gostiju Dejan Đenić nekoliko minuta kasnije. Kako je vreme odmicalo, ritam je sve više padao. Činilo se da će utakmica biti završena rezultatom iz prvog poluvremena, ali tako nije mislio najiskusniji igrač parnog valjka Saša Ilić. Igrao se drugi minut nadoknade vremena kada je rezervista Trujić proigrao vezistu, a ovaj prevario svog čuvara i sa ivice kaznenog prostora vešto pogodio nebranjeni deo mreže za konačnih - 4:0.

Stadion: FK Partizan. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Ilić (Senje). Strelci: A.Živković u 16, Abubakar u 21, Božinov u 31. i S.Ilić u 90+2.minutu. Žuti kartoni: Jevtović, Balažic (Par), Rnić, Panić (Met).

Partizan: Ž.Živković, Vulićević, N.Petrović, Balažic, Ćirković, Jevtović, Brašanac, A.Živković (od 71. Trujić), Babović (c) (od 79. Lukić), Abubakar (od 63. S.Ilić), Božinov. Tr: Milinković

Metalac: Belić, Sa. Nikodijević, Rnić, Sedlar, Otašević, Panić (od 65. Ivanović), Bukorac, Dimitrijević, Mladenović, Merdović (od 56. Brkić), Đenić (od 76. Milovanović). Tr: Vanić