Treće mesto u Čačku

trece mesto1

Metalac – Napredak (Kš) 1:0 (1:0)

Fudbaleri Metalca osvojili su treće mesto na 5.memorijalnom turniru „Živorad Stanković Bija“, pošto su pobedili Napredak iz Kruševca rezultatom 1:0. Ovim trijumfom Milanovčani su ponovili rezultat od prošle godine, kada su takođe bili treći.

Trener Nenad Vanić suprotstavio je „čarapanima“ kombinovanu startnu postavu, poslao je na teren veliki broj mladih igrača, dojučerašnjih omladinaca, kao i nekoliko fudbalera koji su na probnom radu. Međutim, ni Napredak nije izveo najjači sastav. U takvom odnosu snaga tim iz Despotovačke bb je imao potpunu kontrolu igre i slobodno se može reći da je odigrao taman koliko je bilo potrebno da se uspešno završi posao. Gol odluke pao je još u 8.minutu. Novajlija Dimitrijević je umakao svojim čuvarima i sa desetak metara iskosa sa leve strane rutinski pogodio dalji ugao golmana Kruševljana. Metalac je i posle pogotka nastavio sa atacima ka golu rivala. Sredinom prvog dela Slađan Nikodijević je imao stopostotnu šansu za gol. Dobio je odličan pas, izašao je sam ispred Stojanovića, ali je golman Napretka uspeo da dobije ovaj duel jedan na jedan. Na početku drugog poluvremena ponovo se u šansi našao napadač Metalca, nadvisio je svoje čuvare posle kornera, ali je njegov udarac zaustavio Stojanović uz pomoć prečke. Napredak je u više navrata pokušavao iz kontri da ugrozi mrežu golmana Zogovića. Ipak, do kraja meča nije bilo promene rezultata, ostalo je 1:0.

Stadion Borca kraj Morave. Gledalaca: oko 300. Sudija: Radović (Čačak). Strelac: Dimitrijević u 8.minutu.

Metalac: Zogović, Mijailović, Koraksić, Urošević, Simov, Panić, Luković, Minić, Dimitrijević, Manolo, Sl.Nikodijević. Igrali su još: Basrak, Milošević, Otašević, Ivanović, Pavlović, Žerađanin. Tr: Vanić

Napredak (Kš): S.Stojanović, Novaković, Pavlović, Simonović, Lazarević, Stanojević, Ivelja, Markoski, Ndiaje, Mičel, Đoković. Igrali su još: Gobeljić, Gašić, Vulić, Majdevac, Vukajlović, Milošević, F.Stojanović. Tr: Bogićević

Trofej Ivanjičanima

U finalu turnira Javor Matis je pobedio domaći Borac i to posle boljeg izvođenja jedanaesteraca 6:4 (u regularnom toku bilo je 1:1).