Metalac izgubio od Borca

neponovljiv

Borac (Č) – Metalac 2:0 (0:0)

Metalac nije uspeo da se plasira u finale petog memorijalnog turnira „Živorad Stanković Bija“ koji se održava na stadionu kraj Morave. Od našeg tima uspešniji je bio domaćin turnira – čačanski Borac (0:2).

Oba tima krenula su otvoreno od starta. Domaćin je uglavnom pretio preko brzonogog Jevtovića, a dobru priliku imao je i Mićić, dok je Metalac pokušavao da dubinskim loptama uposli Đenića. Milanovčani su najbolju šansu na meču propustili u 27.minutu, kada je Mladenović prodro po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je golman Bajić refleksnom intervencijom sačuvao mrežu.

Odluka je pala u drugih 45.minuta. Borac je poveo u drugom minutu nastavka preko Jevtovića, koji je krunisao akciju navalnog reda (Zec, Vujaklija) preciznim udarcem sa 17-18 metara. Uzvratili su napadači Metalca u dva navrata, međutim bez uspeha. U prvom pokušaju Đenić je sa ivice peterca „tukao“ direktno u dobro postavljenog Bajića, da bi u drugom rezervista Slađan Nikodijević izašao sam ispred golmana Čačana, ali je sa loptom otišao isuviše u stranu da bi uputio udarac. Usledila je potpuna ofanziva domaćih, a velike šanse su propustili Jevtović i Zec. Ipak, do kraja meča se mreža Milanovčana još jednom zatresla. Tekao je 90.minut kada je Đerić iskoristio centaršut kapitena Živkovića sa leve strane i udarcem glavom sa 7-8 metara postavio konačan rezultat.

Stadion Borca kraj Morave. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Nikitović (Čačak). Strelci: Jevtović u 47. i Đerić u 90.minutu.

Borac: Bajić, Tanasin, Živković (c), Miletić, Jablan, Mićić, Jovančić, Mašović, Jevtović, Zec, Vujaklija. Igrali su još: Jokić, Đerić i Nešović. Tr: Lalatović

Metalac: Belić, Sa.Nikodijević, Rnić, Otašević, Sedlar, Brkić, Bukorac, Ivanović (c), Mladenović, Merdović, Đenić. Igrali su još: Simov, Sl.Nikodijević, Luković, Dimitrijević i Panić. Tr: Vanić

Sa Napretkom za treće mesto

U prvom meču turnira Javor Matis je savladao ekipu Napretka iz Kruševca minimalnim rezultatom 1:0, a jedini gol na meču dao je Stojaković u 48.minutu.

Metalac će u nedelju, u 18 sati, igrati za treće mesto protiv Napretka, dok se od 20.30 u finalu sastaju Borac i Javor Matis.