Metalac u Superligi!

sampionska 1

Napredak – Metalac 1:1 (1:0)

Snovi svih iskrenih ljubitelja fudbala iz Gornjeg Milanovca ostvarili su se u Kruševcu. Metalac je novi superligaš!!! U fantastičnoj atmosferi na stadionu „Mladost“, tim iz Despotrovačke bb je remizirao protiv Napretka (1:1) i tako sačuvao prednost od 3:1 iz prvog susreta. Izabranici trenera Vanića odigrali su meč po njegovoj želji: mudro, borbeno, timski...Pokazali da imaju hladnu glavu i savršenu mirnoću, čak i u trenucima kad su ostali sa igračem manje na terenu. Strpljivo su čekali i dočekali svoju šansu.

Domaćin je bolje otvorio meč i stigao do vođstva posle centaršuta sa leve strane u 9.minutu. Vezista Dimitrov je ubacio loptu u šesnaesterac iz slobodnog udarca, ona se posle gužve na pet metara odbila do kapitena Trujića, kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Zogovića. Nakon primljenog gola Milanovčani su krenuli agresivnije ka golu protivnika. U 22.minutu, Mladenović je oprobao svoj udarac sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla preko gola. Nekoliko minuta kasnije Dopuđ se našao u prilici, međutim njegov udarac sa pet metara izblokirao je štoper Paunović. Metalac je uzalud tražio penal u 40.minutu. Saša Nikodijević je posle solo akcije ušao u šesnaesterac, gde je oboren, no sudija Glođović je procenio da faula nije bilo. U uvodnoj fazi drugog dela meča, Napredak je imao prividno terensku inicijativu i posed lopte, a Metalac prvu veliku šansu. Merdović je krenuo u prodor po levoj strani i zatim ušao u sredinu odakle je šutirao visokoiznad prečke golmana Jankovića. Pokušali su domaći da uzvrate preko Lemajića, ali je golman Zogović sigurno intervenisao. Milanovčani su od 67.minuta imali igrača manje, pošto je drugi žuti karton zaradio štoper Dopuđ. Iako brojčano slabiji, momci u plavim dresovima se nisu povukli, naprotiv, krenuli su još jače ka golu rivala, a nagrada za takvu igru stigla je u 71.minutu. Posle neuspelog prodora Živkovića po desnom boku, lopta se odbila u sredinu do Ivanovića, koji je sa 30-ak metara majstorski, iz prve, šutirao i pogodio donji levi golmanov ugao. Kruševljani su pokušavali da vrate rezultatsku prednost, ali nisu uspeli da probiju bedem ispred Zogovića. Bez slabog minuta Milanovčani su stigli do remija i ogromnog slavlja. Metalac je potpuno zasluženo izborio povratak u srpsku fudbalsku elitu!

Stadion“Mladost“ u Kruševcu. Gledalaca: oko 7.000. Sudija: Glođović (Vrbas). Strelci: Trujić u 9.minutu za Napredak, Ivanović u 71.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Bajić, Lemajić, Gobeljić, Pantelić (Nap), Mladenović, Živković (Met). Crveni karton: Dopuđ (Met) - 66.minut.

Napredak (Kš): Janković, Gobeljić, S.Luković, Paunović, Radović, Stanojević, Dimitrov (od 78. Pantelić), Bajić (od 72. Vučetić), Ndiaje (od 86. Ivičić), Trujić (c), Lemajić. Tr: Stamenković

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Simov, Sedlar, Dopuđ, Panić, Ivanović, Luković (c) (od 65. Živković), Mladenović, Merdović (od 79. Vlašić), Đenić (od 89. Slađan Nikodijević). Tr: Vanić