Lepa zaliha Milanovčana pred revanš

djenka 1

Metalac – Napredak 3:1 (2:1)

U prvom meču baraža za popunu poslednjeg mesta u Superligi Srbije naredne sezone, Metalac je savladao na svom terenu kruševački Napredak sa 3:1 i stekao solidnu prednost pred revanš.

Otvorili su Milanovčani bolje utakmicu i prvi pripretili već u 3.minutu. Đenić je šutirao glavom posle centaršuta Simova sa desne strane, ali je golman „čarapana“ paradom izbacio loptu u korner. U narednih petnaestak minuta igralo se uglavnom na sredini terena, bez izglednih prilika za gol. A onda, „sevnula“ je kontra domaćih: Saša Nikodijević je uposlio Merdovića koji se stuštio u kazneni prostor Kruševljana, Radulović je zakasnio sa startom i sudija Mažić je bez razmišljanja pokazao na jedanaesterac. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Đenić – 1:0. Isti igrač je, u 20.minutu, mogao da postigne svoj drugi gol na meču, međutim njegov udarac sa desetak metara odbranio je Janković. Uzvratili su izabranici trenera Stamenkovića preko Lemajića, koji se dva puta našao u izglednim prilikama (24, 28), ali je Zogović ostao nesavladan. U 33.minutu Metalac je duplirao prednost. Kapiten Luković je ubacio loptu u prostor i kaznio visoko postavljenu odbranu gostiju. Đenić je izbegao ofsajd zamku, a onda sa 17-18 metara prebacio istrčalog golmana Jankovića i smestio loptu u nebranjenu mrežu, iskupivši se tako za malopređašnji promašaj – 2:0. Samo minut kasnije gosti su prepolovili zaostatak. Trujić je probio po levom boku i centrirao na peterac, a Ndiaje glavom matirao Zogovića – 2:1. Postignuti gol je momcima u crvenim dresovima dao krila, pa su nastavili da kidišu ka golu domaće ekipe. Veliku šansu u 40.minutu propustio je Senegalac Ndiaje, kada je sa nekih 6-7 metara promašio prazan gol, posle dodavanja Trujića. Uvodni minuti nastavka meča pripali su Kruševljanima. Raspoloženi Trujić je, u 48.minutu, pobegao čuvaru i šutirao u suprotan ugao iskosa sa leve strane, ali je golman Metalca bio na visini zadatka. Odgovor na drugoj strani usledio je deset minuta kasnije. Merdović je munjevito sa loptom uleteo u šesnaesterac, potom i šutirao, a golman Janković spasio svoj gol refleksnom reakcijom. Isti akteri su bili u duelu i u 69.minutu, ali ponovo je golman „čarapana“ izašao kao pobednik . Utakmica se polako bližila kraju, tekao je poslednji minut sudijske nadoknade vremena kada je postavljen konačan rezultat meča. Mladenović je fauliran u šesnaestercu Napretka i sudija Mažić je ponovo opravdano pokazao na belu tačku. Precizan sa 11 metara bio je Brkić za erupciju oduševljenja na tribinama i konačnih 3:1.

Revanš je na programu u sredu (3.juna) od 19 sati na stadionu „Mladost“ u Kruševcu.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Mažić (Vrbas). Strelci: Đenić u 18. iz jedanaesterca i 33. i Brkić u 90+3. za Metalac, Ndiaje u 34.minutu za Napredak. Žuti kartoni: Merdović (Met), Radulović, Luković, Paunović, Frimpong, Trujić (Nap).

Metalac: Zogović, Simov, Mladenović, Sedlar, Dopuđ, Panić, Luković (c) (od 70. Ivanović), Saša Nikodijević, Živković (od 90. Brkić), Merdović, Đenić (od 82. Slađan Nikodijević). Tr: Vanić

Napredak (Kš): Janković, Radulović (od 79. Trajković), Punoševac, Paunović (c), Frimpong, Gobeljić, Luković, Dimitrov (od 84. Đoković), Trujić, Ndiaje, Lemajić (od 63. Bajić). Tr: Stamenković