Poraz od Radnika bez posledica

Rad Sur

Radnik – Metalac 4:0 (4:0)

Fudbaleri Metalca izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Radnika sa 4:0, u utakmici poslednjeg 30.kola Prve lige Srbije. Obe ekipe su rasterećeno ušle u meč, lišene svih takmičarskih briga jer je domaćin još ranije osigurao prvo, a gost treće mesto. Pitanje pobednika praktično je bilo rešeno još u prvih 45.minuta, pošto su Surduličani već tada imali četiri gola prednosti. Napadač Jovan Jovanović se tri puta upisao u listu strelaca, a da pobeda bude još ubedljivija, pobrinuo se bivši član ekipe iz Despotovačke bb, Marko Memedović. Imao je i Metalac nekoliko izglednih prilika preko Slađana Nikodijevića i Mladenovića, ali je golman Šejić sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Treba napomenuti da su Milanovčani u ovaj meč ušli dosta oslabljeni. Trener Vanić nije mogao da računa na povređene Radojičića, Đenića, Ćirkovića i Propadala, dok su zbog žutih kartona pauzirali Luković, Vlašić i Živković.

Stavljena je tačka na još jednu sezonu u Prvoj ligi Srbije. Direktno u viši rang, uz prvaka Radnik, plasirao se Javor, dok će Metalac put do elite morati da potraži kroz doigravanje sa 14-plasiranim timom Jelen Superlige Srbije. Baraž dueli su na programu 30.maja i 3.juna.

Gradski stadion u Surdulici. Gledalaca: oko 3.000. Sudija: Simović (Lovćenac). Strelci: Jovanović u 1, 14, 30. iz jedanaesterca i Memedović u 36.minutu.

Radnik: Šejić, Milovanović, Živković (od 52. Anđelković), Krstić (c), N.Stojanović, Samjuel (od 77. Ristić), Nedović, Pejčić (od 61. Petrović), F.Stojanović, Memedović, Jovanović. Tr: Milinković

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu (od 46. Panić), Simov, Sedlar, Brkić (od 62. Vuković), Ivanović (c), Šobat (od 50. Dopuđ), Mladenović, Merdović, Slađan Nikodijević. Tr: Vanić