Pobeda Metalca na debiju novog trenera

indjijica

Metalac – Inđija 2:0 (0:0)

Fudbaleri Metalca savladali su na svom terenu Inđiju sa 2:0 u pretposlednjem 29.kolu Prve lige Srbije i tako prekinuli niz od četiri utakmice bez trijumfa. Ovo je ujedno bila i debitantska pobeda novog trenera Nenada Vanića koji je pre dva dana preuzeo ekipu.

Milanovčani su od početka krenuli silovito ka golu rivala, a prvi je zapretio Slađan Nikodijević u 7.minutu, ali je njegov pokušaj glavom završio pored desne stative. Uzvratili su Inđijci par minuta kasnije, kapiten Rnić je oštro šutirao iskosa sa leve strane, a Zogović kratko intervenisao, da bi na odbijenu loptu natrčao Smiljanić i poslao je visoko preko gola. Imao je domaćin novu priliku u 24.minutu kada je Mladenović „zavrnuo“ loptu iz kornera, a Dopuđ šutirao glavom i za malo promašio cilj. Desetak minuta kasnije sudija Marković je dosudio jedanaesterac za Metalac, posle prekršaja Ilića nad Slađanom Nikodijevićem. Odgovornost je preuzeo Merdović i pogodio prečku! Do kraja poluvremena i iskusni Luković nije iskoristio sjajnu šansu iako se našao „oči u oči“ sa golmanom Inđije. U prvom minutu nastavka meča gosti umalo nisu stigli do prednosti. Jovanović je, u padu, zahvatio loptu posle centaršuta Rajovića, a Zogović sjajnom intervencijom izbacio loptu u korner. Zakaria je, u 57.minutu, pripremio šansu Bjedovu, a ovaj sa šest-sedam metara šutirao preko gola. Oslobodio se Metalac uvodnog grča i postepeno je preuzimao kontrolu nad utakmicom. U 60.minutu, posle kornera Mladenovića sa desne strane, Slađan Nikodijević je najviše skočio u šesnaestercu Inđije i tukao glavom, golman Milinović je već bio savladan, ali je Vuković u poslednjem trenutku izbio loptu sa gol linije. Nepun minut kasnije Milanovčani stižu do vođstva. Posle još jednog kornera činilo se da su igrači u zelenim dresovima otklonili opasnost, ali je onda u nastavku akcije Luković pronašao Panića, on je glavom loptu vratio u sredinu, gde se našao Dopuđ i preciznim udarcem sa oko 12-13 metara savladao golmana gostiju – 1:0. Od tog trenutka utakmica je ušla u mirniji tok. Izabranici trenera Vanića su imali više loptu u nogama, ali nisu se trudili da previše srljaju ka golu rivala, dok gosti nisu imali snage da ozbiljnije zaprete. I kada se očekivao poslednji zvižduk glavnog sudije, u četvrtom minutu nadoknade vremena, „sevnula“ je brza kontra domaćeg tima – Mladenović je odlično izbacio rezervistu Šobata po desnoj strani, akciju je dobro pratio Slađan Nikodijević i na asistenciju saigrača zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Naredne subote (23.maja), u poslednjem 30.kolu Prve lige Srbije, fudbaleri Metalca gostuju u Surdulici gde se sastaju sa ekipom Radnika. Bez obzira na rezultat, tim iz Despotovačke bb će završiti sezonu na trećoj poziciji i do Superlige će pokušati da stigne preko baraža.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 500. Sudija: Marković (Beograd). Strelci: Dopuđ u 61. i Slađan Nikodijević u 90+4. minutu. Žuti kartoni: Živković, Vlašić, Luković (Met), Ilić, Simonović (inđ).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Simov, Dopuđ, Vlašić, Panić, Brkić (od 67. Ivanović), Luković (c) (od 90+2. Šobat), Mladenović, Merdović (od 74. Živković), Slađan Nikodijević. Tr: Vanić

Inđija: Milinović, Smiljanić, Rajović, Simonović, Ilić, Tomanović, Vuković (od 72. Rajak), Jovanović (od 75. Bosančić), Rnić (c), Zakaria (od 58. Dimitrić), Bjedov. Tr: Veselinović