Bačka (BP) – Metalac 3:1 (0:1)

Backi 1

Fudbaleri Metalca pretrpeli su drugi uzastopni poraz, pošto su u sredu u Bačkoj Palanci od njih bili bolji igrači Bačke (1:3) u 28.kolu Prve lige Srbije.

Izabranici trenera Vladice Petrovića u meč su ušli sa željom da se, posle poraza od Javora na svom terenu, vrate na pobednički kolosek i nastave poteru za vodećim dvojcem na tabeli. Umesto toga, prikazali su bledu partiju, posebno u drugih 45.minuta i tako svoje šanse za direktan plasman u viši rang takmičenja sveli u domen teorije. Sam početak utakmice je obećavao. Milanovčani su otresitije krenuli u meč, Ćirković i Merdović su svojim prodorima pravili pometnju u odbrani domaćina, međutim falio je završni pas kada se dolazilo do protivničkog šesnaesterca. U jeku terenske inicijative gostiju, domaći igrači dolaze u sjajnu priliku. Tekao je 27.minut, kada je Ivelja iz igre izbacio Panića, a ovaj ga zatim oborio u kaznenom prostoru što je sudija Petković okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Loptu je uzeo Zečević, šutirao u donji levi ugao, ali ga je Zogović pročitao i briljantno odbranio. Kazna za neiskorišćeni jedanaesterac stigla je desetak minuta kasnije. Slađan Nikodijević je povukao kontru kroz sredinu, stigao nadomak šesnaesterca, a onda je nesebično proigrao kapitena Lukovića na levoj strani koji je iz prve zatresao mrežu rivala – 0:1. Mogao je Merdović ubrzo i da odvostruči prednost kada je sa 17-18 metara ciljao levi ugao Drinićevog gola, ali je bio zamalo neprecizan. U smiraj prvog dela igre, Zečević je tukao glavom sa ivice peterca, a golman Metalca sjajnom intervencijom onemogućio napadača Bačke da se upiše u listu strelaca. Ipak, već u uvodnim minutima nastavka isti igrač je uspeo ono što mu nije pošlo za rukom u prvom poluvremenu: primio je jednu loptu iskosa sa leve strane u kaznenom prostoru Milanovčana i šutirao, golman Zogović je nespretno reagovao, pa dozvolio da završi iza njegovih leđa – 1:1. Odmah nakon izjednačenja Metalac je mogao do novog vođstva. Sedlar je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, Drinić je bio nesiguran i ispustio loptu, a Ćirković nije uspeo odbitak da sprovede u mrežu. Gosti su nastavili sa inicijativom, a prilika se ukazala Mladenoviću, ali nije dobro zahvatio loptu na samo tri - četiri metra od gola. Domaći su se opredelili za brze kontranapade iz kojih su dolazili u prilike. Metalac je najpre imao sreće u 76.minutu, jer je Vukanovićev udarac završio na prečki. Pomenuti pokušaj bio je uvod u ono što je usledilo dva minuta kasnije, a u glavnoj ulozi je bio upravo vezni fudbaler Bačke: povukao je kontru po desnom krilu, a onda se odlučio na šut, lopta je okrznula okvir gola i završila u mreži – 2:1. U 81.minutu sudija Petković je prevideo faul nad Brkićem na oko dvadesetak metara od gola Drinića, izrodila se nova kontra posle koje je ekipa iz Bačke Palanke postigla i treći pogodak, a on je delo Metalčevog igrača. Nakon udarca raspoloženog Vukanovića iskosa sa desne strane, Simov je zatresao sopstvenu mrežu – 3:1. Milanovčani su do kraja meča pokušavali da makar ublaže poraz, u poluprilikama su se našli Brkić i Panić, ali opasnosti po gol domaćina nije bilo.

Posle novog poraza (trećeg u poslednja četiri meča) evidentno je da je ekipa trenera Petrovića u krizi, bitka za drugo mesto je gotovo izgubljena, a ono pravo tek sledi – treba obezbediti baraž, a da bi se stiglo do njega potrebno je u preostala dva kola uzeti jedan bod.

U subotu, 16.maja (17 sati), fudbaleri Metalca na svom stadionu dočekuju ekipu Inđije.

Stadion „Slavko Maletin Vava“. Gledalaca: oko 700. Sudija: Petković (Beograd). Strelci: Zečević u 46, Vukanović u 78. i Simov (autogol) u 81.minutu za Bačku, a Luković u 38.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Vukanović, Dukić (Bač), Panić, Vlašić, Sedlar, Mladenović, Zogović (Met).

Bačka (BP): Drinić, Mijić, Ponjević, S.Zogović, Klisura, Dukić (c), Vukanović (od 87. Tančić), Ivelja (od 90. Janjić), Žečević, Čeković (od 60. Bjeloš), Milovac. Tr: Jelačić

Metalac: B.Zogović, Saša Nikodijević, Simov, Vlašić (od 83. Dopuđ), Sedlar, Panić, Luković (c), Mladenović (od 64. Brkić), Merdović, Ćirković (od 64. Ivanović), Slađan Nikodijević. Tr: Petrović