Metalac – Javor 1:3 (0:1)

Javoro 2

U derbiju 27.kola Prve lige Srbije fudbaleri Metalca su na svom terenu poraženi od ljutog rivala, ivanjičkog Javor Matisa sa 1:3 i tako znatno umanjili šanse za direktan plasman u elitni rang srpskog fudbala. Golove za Ivanjičane postigli su Milošković, Stojaković i Dražić, dok je strelac za Milanovčane bio Sedlar.

Uvodni minuti meča protekli su bez prilika uz blagu terensku inicijativu domaćih igrača. Sredinom prvog dela igre gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu, a u 24.minutu stvaraju i prvu veliku šansu. Gafurov je uočio Dražića da utrčava u kazneni prostor s leve strane i pravovremeno mu doturio loptu. Ovaj se varkom tela oslobodio štopera Dopuđa, šutirao sa desetak metara i uzdrmao suprotnu stativu golmana Metalca. Samo četiri minuta kasnije viđena je šansa na drugoj strani terena. Saša Nikodijević je uputio idealan centaršut sa desnog krila za usamljenog Merdovića, koji je tukao glavom sa 7-8 metara, ali je lopta završila u naručju dobro postavljenog Đogatovića. Na isteku pola sata igre gosti stižu do prednosti. Vujović je vešto prošao po desnoj strani, uleteo u šesnaesterac i onda kao na tacni poslužio Miloškovića, koji je „lažnjakom“prevario Pejovića i ubacio loptu u praznu mrežu – 0:1. Imali su Milanovčani do kraja prvog dela meča dve dobre prilike za izjednačenje. Najpre je Ćirković u 39.minutu loše zahvatio loptu glavom sa ivice peterca i ona je otišla pored gola. Nekoliko minuta kasnije, Merdović je, posle ubacivanja lopte iz auta od strane Owusua, odlično šutirao iskosa sa desne strane, a golman Javora još bolje intervenisao.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Metalac je stigao do pogotka. Korner sa desne strane izveo je Živković, stvorila se gužva u kaznenom prostoru gostiju posle koje je štoper Sedlar jakim i preciznim udarcem sa 12-13 metara pogodio mrežu rivala – 1:1. Euforija posle izjednačenja nije se ni stišala, a tim iz Despotovačke bb se ponovo našao u rezultatskom deficitu. Neubedljivi sudija Kocić dosudio je slobodan udarac za Ivanjičane sa 22-23 metra, posle navodnog prekršaja Dopuđa nad Gafurovom. Loptu je namestio Iskusni Stojaković, prebacio „živi zid“ i pogodio gornji desni ugao – 1:2. U 82.minutu gosti postižu i treći gol – bila je to klasična kontra koju je inicirao Gafurov, a završio Dražić preciznim udarcem sa 6-7 metara iskosa sa desne strane – 1:3. Pokušavali su izabranici Vladice Petrovića da se vrate u meč, međutim, nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku za gol. S druge strane, raspoloženi Gafurov je u nadoknadi vremena izašao sam ispred Pejovića, ali mu je Metalčev čuvar mreže odbranio zicer. Sve kada se sabere i oduzme Javor je došao do zaslužene pobede.

Metalac je treći na tabeli sa 52 boda, dva manje od drugoplasiranog Javora, a pet od lidera Radnika. U vanrednom 28.kolu (sreda, 13.april, 17 sati), Milanovčane očekuje veoma teško gostovanje u Bačkoj Palanci, četvrtoplasiranoj Bački.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 2.700. Sudija: Kocić (Vlasotince). Strelci: Sedlar u 47. za Metalac, a Milošković u 31, Stojaković u 50. i Dražić u 82.minutu za Javor Matis. Žuti kartoni: Đenić, Dopuđ, Owusu (Met), Kolaković, Gafurov, Ađuru, Simović (Jav). Crveni karton: Simović (Jav) u 90.minutu.

Metalac: Pejović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Dopuđ, Panić, Ivanović (c) ( od 62. Mladenović), Živković, Merdović (od 74. Slađan Nikodijević), Ćirković (od 80. Brkić), Đenić. Tr: Petrović

Javor Matis: Đogatović, Vujović, Simović, Kolaković, Milović (c), Ađuru, Đokić, Milošković (od 58. Čečarić), Stojaković (od 79. Docić), Gafurov, Dražić (od 90. Dinčić). Tr: Janjić