Bez pobednika u Šapcu

Macvanska 2

Mačva – Metalac 1:1 (0:0)

Fudbaleri Metalca odigrali su 1:1 sa šabačkom Mačvom u 26.kolu Prve lige Srbije i tako znatno zakomplikovali sebi situaciju u završnici sezone.

U prvih 45.minuta izabranici trenera Petrovića su dominirali terenom, vršili veliki pritisak na domaćina čijii gol je „visio“ u vazduhu. Desnokrilni napadač Ćirković mogao je da se proslavi, jer se našao u tri stopostotne šanse (2, 10, 19) iz kojih retko promašuje, međutim, subota nije bila njegov dan. Pokušavali su nešto kasnije Živković (20, 27, 38) i Merdović (25, 40), ali na razočaranje gostujućih pristalica lopta nije htela u gol golmana Stepandića. U drugom delu meča bila je ravnopravnija borba. Mačva je krenula nešto agresivnije i prvu pravu šansu je pretvorila u gol. Igrao se 59.minut kada je posle „rikošeta“ u kaznenom prostoru Metalca, Lazović u padu zahvatio loptu i zatresao mrežu Pejovića. Desetak minuta kasnije Milanovčani dolaze do zasluženog izjednačenja. Rezervista Propadalo je sa leve strane pronašao Sašu Nikodijevića na drugoj stativi koji je iz prvog kontakta nogom vratio loptu u sredinu peterca, a Merdović matirao nemoćnog golmana Šapčana. Napadač domaćih Srdić je nedugo po ulasku u igru imao povoljnu šansu (72), ali i oklevao sa udarcem, što je golman Metalca umeo da iskoristi. Na suprotnoj strani, pokušao je Slađan Nikodijević glavom sa 8-9 metara (81), no lopta je prohujala pored desne golmanove stative. Agilni Merdović (84) je dva puta u istom napadu odlično šutirao, ali su defanzivci domaćina oba puta sa gol linije sklanjali loptu. Metalac je drastično oštećen u 86.minutu. Upravo je Merdović veštim driblingom unutar šesnaesterca nadmudrio Gavrilovića, a ovaj ga srušio. Međutim, sudija Srećković je, umesto da dosudi jedanaesterac i isključi štopera Mačve, pokazao žuti karton napadaču Milanovčana zbog navodnog simuliranja. U sudijskoj nadoknadi vremena Dobrašinović je istrčao brzu kontru koju je završio udarcem preko prečke. Ostalo je 1:1, rezultat koji ne odgovara ni jednoj ni drugoj ekipi.

U narednom 27.kolu, Metalac dočekuje direktnog rivala u borbi za drugo mesto na tabeli, koje vodi u Superligu -ivanjički Javor Matis. Meč se igra u subotu (9.maja), a početak je u 19 sati.

Stadion“Mačve“. Gledalaca: oko 500. Sudija: Srećković (Kragujevac). Strelci: Lazović u 59. za Mačvu, a Merdović u 69.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Lazović, Milinković, Ristivojević (Mač), Luković, Simov, Merdović (Met).

Mačva: Stepandić, Pejović, Ristivojević, Tomić (od 75. Okoro), Radovanović (od 52. Gavrilović), Đukanović (c), Marković, Lazović (od 64. Srdić), Živanović, Milinković, Dobrašinović. Pom.tr: Kokanović

Metalac: Pejović, Saša Nikodijević, Owusu, Simov, Sedlar, Panić, Luković (c) (od 65. Brkić), Živković (od 65. Propadalo), Mladenović, Merdović, Ćirković (od 65. Slađan Nikodijević). Tr: Petrović