Metalac – Sinđelić (B) 1:3 (1:1)

sindjelici

Obe ekipe su ušle u meč sa tačno definisanim ambicijama. Domaćin je želeo pobedu i nastavak potere za liderom prvenstva, dok je gost tražio bodove „spasa“. Na kraju, više razloga za zadovoljstvo imali su gosti, jer su zrelom igrom otišli kući pevajući i sa sva tri boda. U okviru 25.kola Prve lige Srbije: Metalac – Sinđelić 1:3 (1:1).

Početak meča nije nagoveštavao krajnji epilog. Izabranici Vladice Petrovića krenuli su odlučno ka golu rivala, a mogli su da povedu već u 2.minutu kada je lopta stigla do Merdovića koji je oštro šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je golman Šćekić efektnom paradom izbacio loptu u korner. Pet minuta kasnije, Metalac stiže do vođstva, a strelac je bio Brkić. „Vezista“ Milanovčana je prihvatio loptu na nekih 17-18 metara i preciznim udarcem pogodio levi gornji ugao golmana Beograđana – 1:0. Petnaestak minuta kasnije navijači tima iz Despotovačke bb su zanemeli. Loptu u nogama je imao golman Zogović, a onda je pokušao da uposli Simova, ali je to veoma loše učinio, što je iskoristio Gemović, presekao dodavanje i spojio sa golom Tufegdžića, koji zicer situaciju pretvara u izjednačenje – 1:1. Pokušao je Metalac, u 27.minutu, preko Lukovića da vrati rezultatsku prednost, posle prodora i asistencije Mladenovića sa desne strane, međutim, bez uspeha. Na isteku pola sata igre, usledio je novi atak gostiju. Raspoloženi Tufegdžić je promašio veliku šansu za gol koju mu je„namestio“ Gemović. U smiraj prvog dela igre sreća je bila na strani Beograđana. Luković je uputio odličan udarac sa nekih tridesetak metara , ali je Šćekić vrhovima prstiju uspeo da izbaci loptu preko prečke. Mladenović je izveo korner, a štoper Sedlar usamljen sa 6-7 metara glavom šutirao pored desne stative. Na početku drugog poluvremena videli smo dva pokušaja iz daljine Brkića, ali je u oba navrata bio neprecizan. U jeku inicijative domaćina, u 57.minutu, sevnula je kontra gostiju. Zvrko je prošao po desnoj strani, pronašao slobodnog Tufegdžića, kom sa 7-8 metara nije bilo teško da zatrese mrežu – 1:2. Još se domaći tim nije oporavio od šoka, a na semaforu je stajalo -1:3. Bila je to još jedna brza kontra koju je uspešno završio Radovanović. Metalac je imao dva pokušaja za rezultatski povratak u meč, u 74. i 76.minutu, ali je golman „orlića“ u obe situacije odlično intervenisao – odbranio je stopostotnu šansu Đeniću, a potom i udarac glavom Simova iz neposredne blizine. Takođe, treba istaći da su Beograđani u finišu meča promašili još nekoliko dobrih šansi ili bolje rečeno golman Zogović je svojim intervencijama sprečio još teži poraz tima iz Despotovačke bb.

Metalac je nakon ovog meča ostao drugi na tabeli sa 51 bodom - četiri boda manje od prvoplasiranog Radnika, a tri boda više od trećeplasiranog Javora. Utakmice 26.kola Prve lige Srbije biće igrane u subotu, 2.maja od 17 sati, a Metalac gostuje šabačkoj Mačvi.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Gajdobranski (Novi Sad). Strelci: Brkić u 7.minutu za Metalac, a Tufegdžić u 21, 57. i Radovanović u 64.minutu za Sinđelić. Žuti kartoni: Dopuđ, Ivanović, Brkić, Živković, Đenić (Met), Zvrko, Radovanović, Gemović, Piščević (Sin).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Dopuđ (od 15. Simov), Ivanović (c) (od 66. Slađan Nikodijević), Brkić, Luković, Merdović, Mladenović (od 58. S.Živković), Đenić. Tr: Petrović

Sinđelić (B): Šćekić, Popadić, Malović, Marinković (c), Piščević, Krajnović, Ožegović, Gemović (od 87. Sekulić), Radovanović, Zvrko (od 70. Dimić), Tufegdžić (od 84. N.Živković). Tr: Petrić