Sedlar pogodio u 92.minutu

krcagovi 1

Jedinstvo Putevi – Metalac 0:1 (0:0)

Fudbaleri Metalca savladali su u Krčagovu ekipu „Jedinstvo Putevi“ sa 1:0, u utakmici 24.kola Prve lige Srbije i tako se učvrstili na drugom mestu na tabeli. Pobednik je odlučen u poslednjim sekundama meča, kada je Aleksandar Sedlar udarcem sa 13-14 metara postigao gol vredan tri boda.

Nakon obostrano bledog izdanja iz prvih 45.minuta, u nastavku se igra rasplamsala. Naš tim je imao više lopte u posedu, kontrolisao igru i stvarao šanse. Najpre je Merdović sa dva solidna pokušaja nagovestio da će golman domaćina biti na iskušenjima. Zatim je dobar atak momaka u teget dresovima i sjajan udarac Brkića, golman „putara“ neutralisao tako što je krajnjim naporom uz pomoć prečke izbacio loptu u korner. Na drugoj strani najopasniji je bio brzonogi Ajković, ali je odbrana Metalca u tim situacijama bila na visini zadatka. U završnici meča, iskusni Luković je oprobao svoj šut sa 25 metara, međutim, Marinković je ponovo odlično intervenisao. Kada se činilo da će golmani na ovom meču ostati nesavladani, štoper Sedlar se pobrinuo da tako ne bude. Na kraju, zaslužena pobeda tima iz Despotovačke bb, koji je bio bolji barem za taj jedan gol.

U sredu, 29.aprila, igra se vanredno 25.kolo, a Metalac na svom stadionu dočekuje ekipu beogradskog Sinđelića. Meč počinje u 19 sati.

SC „Jedinstvo Putevi“ u Krčagovu. Gledalaca: oko 300. Sudija: Čolović (Raška). Strelac: Sedlar u 90+2. minutu. Žuti kartoni: Đurić, Božović, Marjanović (Jed), Owusu, Panić, Sedlar (Met).

Jedinstvo Putevi: Marinković, Božović (od 61. Petrović), Joksimović, Gojković, Jakšić, Đurić, Marjanović, Šunjevarić (od 67. Glišović), Ajković, Isidorović, Janković (od 77. Tutnjević). Tr: Markićević

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu (od 76. Simov), Sedlar, Dopuđ, Ivanović (c), Luković, Brkić (od 67. Panić), Mladenović (od 67. Živković), Merdović, Đenić. Tr: Petrović