Simov i Panić čuvaju Metalac

PROLLETER 02

Metalac – Proleter (NS) 2:1 (1:0)

Metalac se veoma brzo vratio na pobednički kolosek. U lepom ambijentu, pred velikim brojem gledalaca, Milanovčani su na svom stadionu slavili protiv novosadskog Proletera 2:1, u poslednjoj utakmici 23.kola Prve lige Srbije.

Dominacija domaćina u svim segmentima igre trajala je tokom čitavog meča. Prvo veliko uzbuđenje videli smo na isteku drugog minuta : Đenić je bio u dobroj šansi, ali je golman Buzadžija padom u noge ukrotio udarac napadača Milanovčana. Golman gostiju je potvrdio dobro raspoloženje i u 11.minutu kada je sa 7-8 metara „skinuo“ zicer Merdoviću. Inicijativa izabranika Vladice Petrovića isplatila se sedam minuta kasnije. Brkić je posle slobodnog udarca s leve strane „u trepavicu“ pogodio Simova, a ovaj udarcem glavom sa ivice peterca matirao čuvara mreže Novosađana – 1:0.

Domaći igrači nisu bili zadovoljni „minimalcem“, već su nastavili sa atacima prema golu rivala. Tekao je 22.minut kada se iskusni Luković izborio za jednu loptu, a potom nesebično uposlio Đenića čiji je udarac sa desetak metara završio visoko iznad prečke. Samo dva minuta kasnije ponovo je isti igrač bio u prilici, ali nije dobro zahvatio loptu glavom posle centaršuta Saše Nikodijevića. Uzvratili su gosti u 27.minutu. Vujaklija je zapretio dva puta u istom napadu – prvo je snažno šutirao sa oko 13-14 metara, Zogović kratko odbio loptu, na koju je natrčao ponovo visoki napadač i srećom prebacio gol. Tempo igre nije padao, već u sledećem napadu momci u plavim dresovima su bili pred golom protivnika. Po desnoj strani su kombinovali Mladenović i Simov, ovaj drugi je utrčao u šesnaesterac i odlučio se da potraži Đenića na drugoj stativi, ali je to učinio prejako pa je kolosalna šansa otišla u nepovrat. Nekoliko minuta kasnije gol Proletera pokušao je da ugrozi i Luković, šutirao je ivice šesnaesterca po sredini gola, a golman Buzadžija upisao još jednu uspešnu odbranu. Na poluvreme se otišlo minimalnom prednošću domaćih.

U nastavku susreta, samo što se krenulo sa centra Milanovčani su imali dve dobre prilike da povećaju vođstvo. Prvo je napadač Đenić odlično šutirao iskosa sa leve strane u bliži ugao, ali je golman Novosađana zaustavio njegov udarac izbacivši loptu u korner, posle kojeg je Sedlar pokušao glavom, a Tanasin sa gol linije izbacio loptu u polje. Brkić je desetak minuta kasnije pokušao sa distance da savlada Buzadžiju, međutim, šut veziste Metalca nije bio precizan. Zapaženi Đenić je na isteku 59.minuta u srcu šesnaesterca pronašao Lukovića, koji je obišao golmana gostiju, ali umesto da šutira odlučio se za asistenciju Mladenoviću, čiji je udarac iskosa sa desne strane - gotovo iz mrtvog ugla, izblokirao kapiten Žigić. Levokrilni napadač Metalca je u glavnoj roli bio i dva minuta kasnije. Prihvatio je loptu na desnoj strani i sa ivice kaznenog prostora pogodio prečku. I kako to obično biva u fudbalu ubrzo je stigla kazna za promašaje. Igrao se 64.minut kada je kapiten Ivanović u svom šesnaestercu srušio Vujakliju, a nepogrešiv sa bele tačke bio je upravo napadač Novosađana – 1:1. Trener Metalca je ubrzo izvršio dvostruku izmenu – umesto Merdovića i Brkića, u igru su ušli Owusu i Panić, što se kasnije ispostavilo kao pravi potez. U 72.minutu, nakon izvedenog kornera s desne strane pokušao je štoper Dopuđ, ali bez veće opasnosti po gol gostiju. Trenutak odluke je usledio u 80.minutu. Owusu je „promešao“ nekoliko igrača Proletera i odložio loptu na stranu za Sašu Nikodijevića, usledio je odličan centaršut pravo na glavu Paniću, koji je sa desetak metara naciljao nebranjeni deo mreže za 2:1. U preostalom vremenu nije bilo velikih šansi, pa je rezultat ostao nepromenjen. Zaslužena pobeda Milanovčana kojom su ostali u ravnopravnoj trci za prva dva mesta koja vode u elitu srpskog fudbala.

Stadion:“Metalac“. Gledalaca: oko 2.000. Sudija: Jovan Šegrt (Beograd). Strelci: Simov u 18.i Panić u 80.minutu za Metalac, a Vujaklija u 64.minutu (iz jedanaesterca) za Proleter. Žuti kartoni: Dopuđ, Ivanović, Đenić (Met), Bošković, Tanasin (Pro).

Metalac: Zogović, Simov, Saša Nikodijević, Sedlar, Dopuđ, Brkić (od 67. Panić), Luković, Ivanović (c), Merdović (od 67. Owusu), Mladenović (od 86. Nikodijević), Đenić. Tr: Petrović

Proleter (NS): Buzadžija, Tanasin, Pejić, Švonja, Žigić (c), Tomčić, Varga, Bošković, Spremo, Vukelja (od 82. Dragojević), Vujaklija (od 74. Janjuš). Pom.tr: Sovilj