Metalac stao u Petrovcu

acika

Sloga (PM) – Metalac 2:0 (0:0)

Fudbaleri Metalca izgubili su u Petrovcu na Mlavi od domaće Sloge sa 2:0 u utakmici 22.kola Prve lige Srbije, što je njihov prvi poraz nakon 12 mečeva.

Izabranici Vladice Petrovića su bili bolji rival u prvih 45.minuta, a štoper Dopuđ je propustio dve izgledne prilike da svojoj ekipi omogući lakši nastavak meča. Najpre je, u 5.minutu, sa desetak metara prebacio gol Rankovića, na izvanredno dodavanje Mladenovića, da bi u smiraj prvog dela igre primio loptu na ivici šesnaesterca, ali se, umesto na šut, odlučio za asistenciju ka Đeniću što su odbrambeni igrači Sloge iskoristili i otklonili opasnost. Kazna za promašaje stigla je u drugom poluvremenu. Lepojević je, u 58.minutu, sa 12-13 metara, iskosa sa desne strane, precizno pogodio bliži ugao Zogovićevog gola – 1:0. Desetak minuta kasnije postavljen je i konačan rezultat utakmice. Lepojević je prošao po levoj strani i odigrao povratnu loptu na ivicu kaznenog prostora. Na nju je natrčao Stojanović i snažnim udarcem savladao čuvara mreže Milanovčana – 2:0.

Treba reći da je Metalac igrao dosta oslabljen u ovom meču, iz raznoraznih razloga izostali su Owusu, Merdović, Radojičić, Luković, Sedlar i Brkić. Na sve nedaće nadovezala se i povreda desnokrilnog napadača Ćirkovića, koji je već posle 14.minuta morao da napusti teren.

Posle ovog kiksa, ekipa Metalca je skliznula sa vrha tabele na drugo mesto. U nedelju, 19.aprila (18.30 sati), u okviru 23.kola, Milanovčani dočekuju ekipu novosadskog Proletera.

Stadion „FK Sloga“. Gledalaca: oko 800. Sudija: Mihajlović (Vranje). Strelci: Lepojević u 58. i Stojanović u 69.minutu. Žuti kartoni: Planić, Đorđević, Tripković, Rakić (SPM), Živković, Simov (Met).

Sloga (PM): Ranković, Marković, S.Petrović, Stević(c), Planić, Veselinović, Antanasijević, Lepojević (od 90. Božić), Stojanović, Đorđević (od 74. Rakić), Tripković (od 89. Stokić). Tr: Đorđević

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Simov, Dopuđ, Vlašić, Panić, Ivanović (c), Živković (od 64. Slađan Nikodijević), Mladenović, Ćirković (od 14. Propadalo), Đenić (od 71. Pavlović). Tr: Petrović