Luković i Merdović za pobedu Metalca

bezan 2

Metalac – Bežanija 2:1 (0:0)

Fudbaleri Metalca upisali su još jednu recku na svojoj travi. Izabranici trenera Vladice Petrovića su u meču 21.kola Prve lige Srbije pobedili Bežaniju 2:1, iskoristili kiks Radnika (poražen na gostovanju u Mrštanu) i preuzeli lidersku poziciju na tabeli.

Od prvog sudijskog zvižduka Milanovčani su agresivno krenuli ka golu rivala, a mogli su da povedu već u 1.minutu kada je Merdović pokušao glavom, ali je Ostojić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner. Na sledeću šansu se čekalo sve do 31.minuta – Mladenović je odlično izveo korner sa desne strane, Simov je na tri, četiri metra od gola bio sam, neometano je šutirao glavom, međutim do promene rezultata nije došlo. Malopređašnji asistent, Mladenović, je tri minuta kasnije pokušao iz slobodnjaka sa ivice kaznenog prostora, ali je za malo prebacio gol. Novo uzbuđenje u kaznenom prostoru „lavova“ zbilo se već u narednom napadu, posle centaršuta sa desne strane Merdović je glavom pogodio samo spoljni deo mreže. Novobeograđani su vrlo retko pretili do 40.minuta, a onda su u prvi plan gurnuli golmana Metalca. Iskusni Govedarica je snažno izveo slobodan udarac sa 30- tak metara, Zogović je kratko odbio loptu, na koju su njegovi saigrači iz odbrane pravovremeno reagovali i otklonili opasnost. Na odmor se otišlo bez golova, a prvu priliku u nastavku meča Metalac je pretvorio u vođstvo. U glavnoj ulozi našao se kapiten Luković. Primio je loptu na jedno 30 metara od gola, iskosa sa leve strane, zatim je napravio nekoliko krupnih koraka i pogodio dalji ugao nemoćnog Ostojića – 1:0. Posle primljenog gola Vanićevi puleni su krenuli nešto angažovanije i prebacili težište igre na suprotnu stranu. Jovanović je u 55.minutu iz slobodnog udarca primorao Zogovića da paradom skrene loptu u korner. Čuvar mreže Milanovčana je daleko teži posao imao desetak minuta kasnije. Rezervista Antelj je oprobao svoj šut sa 25 metara, a rođeni Mojkovčanin sjajno intervenisao i sprečio da lopta ode u donji levi ugao. Kazna za propuštene prilike stigla je u 71.minutu. Kontranapad Metalca povukao je Saša Nikodijević, na pravom mestu se našao Merdović i rutinski matirao Ostojića – 2:0. Samo što se stišala radost oko pogotka, Antelj je preciznim udarcem sa oko 20-tak metara poslao loptu u mrežu i vratio rezultatsku neizvesnost – 2:1. Milanovčani su mogli do trećeg gola u 81.minutu. Živković je napravio dar - mar po desnoj strani i idealno uposlio Merdovića koji je prevario protivničkog golmana, ali nije uspeo da pogodi cilj. Gosti su u finišu utakmice sve karte bacili na napad, međutim nije bilo promene rezultata. Odbrambeni bedem Milanovčana je bez problema izdržao pritisak do kraja odbijajući svaki nalet protivnika.

Tim iz Despotovačke bb se izjednačio po broju bodova (45) sa Radnikom, ali je preuzeo lidersku poziciju zbog bolje gol razlike (Metalac +22, Radnik +22). U sredu, 15.aprila, na programu je vanredno 22.kolo, a Milanovčani gostuju u Petrovcu na Mlavi, gde će se susresti sa domaćom Slogom. Meč počinje u 15.30 sati.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.700. Sudija: Maksimović (Inđija). Strelci: Luković u 51. i Merdović u 71.minutu za Metalac, a Antelj u 74.minutu za Bežaniju. Žuti kartoni: Nikodijević, Luković, Sedlar, Brkić, Živković (Met), Peković, Božičić (Bež).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Radojičić (od 79. Živković), Sedlar, Simov, Dopuđ, Panić, Luković (c) (od 76. Propadalo), Mladenović (od 69. Brkić), Merdović, Ćirković. Tr: Petrović

Bežanija: Ostojić, Dos Santos, Božičić, Kolunija, Peković, Matović (od 85. Bastajić), Govedarica (c), Brujić (od 60. Antelj), Divac (od 56. Donggyu), Jovanović, Đorđević. Tr: Vanić