Merdović načeo, a Đenić dokrajčio BSK

borcanelo 2

BSK Borča – Metalac 0:2 (0:0)

Fudbaleri Metalca zabeležili su i treću vezanu pobedu ovog proleća, pošto su u nedelju u Borči pobedili BSK sa 2:0, u 20.kolu Prve lige Srbije.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, mada su i jedni i drugi propustili nekoliko šansi, dok je u nastavku meča postojao samo jedan tim na terenu - Metalac. Merdović je načeo mrežu domaćina u 63.minutu, pogodivši sa sedam, osam metara, iskosa sa leve strane, suprotan ugao Puletićevog gola, da bi konačan rezultat postavio Đenić u 78.minutu iz jedanaesterca, a prethodno je nad istim igračem i načinjen prekršaj za najstrožu kaznu.

Metalac je ovim trijumfom prekinuo neugodnu tradiciju, prvi put od 2007.godine srušio je BSK na gostovanju, ujedno je i nastavio seriju nepobedivosti (jedanaesti meč bez poraza u šampionatu - osam pobeda i tri nerešena susreta).

Tim iz Despotovačke bb se nalazi na drugom mestu na tabeli Prve lige Srbije sa 42 boda, tri manje od lidera Radnika.

Stadion: „FK BSK“ u Borči. Gledalaca: oko 300. Sudija: Radovanović (Laćarak). Strelci: Merdović u 63. i Đenić u 78.minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Jovanović, Stojković, Puletić, Kordić (Bsk), Ivanović, Merdović, Đenić, Ćirković, Slađan Nikodijević (s klupe) (Met).

BSK: Puletić, A.Stojković, Milutinović, Petrić, Lalević, Ivić, Dabić (od 75. Janković), N.Stojković (od 79. Lapčević), Kordić, Jovanović (c), Bujišić (od 59. Ahmetović). Pom.tr: Aničić

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Radojičić, Simov, Sedlar, Panić, Luković (c) (od 55. Merdović), Ivanović, Mladenović (od 79. Živković), Ćirković (od 84. Propadalo), Đenić. Tr: Petrović