Milanovčani rutinski sa Slogom

sloga

Metalac – Sloga (Kv) 2:0 (1:0)

Fudbaleri Metalca pobedili su na svom terenu kraljevačku Slogu sa 2:0, u utakmici 19.kola Prve lige Srbije. Milanovčani su tako zabeležili ukupno jedanaestu pobedu u sezoni, a drugu vezanu u prolećnom delu šampionata.

Trener Petrović je u odnosu na meč protiv Moravca izvršio tri izmene. Umesto Dopuđa igrao je Simov, iskusni Luković je zauzeo mesto Panića, dok je u napadu Merdović dobio prednost u odnosu na Ćirkovića. Od samog starta su domaći igrači krenuli ka golu rivala i prvu opasniju situaciju pretvorili u vođstvo. Tekao je 8.minut, kada se posle kornera sa leve strane, lopta odbila u sredinu do Saše Nikodijevića koji je bio na oko 20-tak metara od gola. Desni spoljni Milanovčana je uputio snažan šut, golman Preković je imao loptu u naručju, ali mu se ona izmigoljila i završila u mreži, 1:0.

Napadač Đenić je propustio priliku da duplira prednost svoje ekipe pet minuta kasnije, kada je sa ivice peterca u padu tukao pored gola, posle sjajnog centaršuta Owusua. Metalac je nastavio da kontroliše dešavanja na terenu, pokretljiv vezni red nije ostavljao previše prostora ekipi iz Kraljeva da se razmahne. Isticao je dvadeseti minut kada je Mladenović sa velike udaljenosti bio neprecizan, a nedugo zatim pokušao je i Luković sa distance, ali bez opasnosti po gol Prekovića. Gosti su jedinu ozbiljnu šansu imali tek posle pola sata igre: kapiten Radović je šutirao pod prečku sa 25 metara, iskosa sa leve strane, a Zogović sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner. U završnici poluvremena momci u plavim dresovima su zapretili još dva puta, a glavni akter je bio Mladenović. Prvo su ga defanzivci gostiju „častili“ loptom, no omaleni vezista je oklevao sa udarcem i prilika je propala, a zatim je u nadoknadi vremena odlično izveo „skraćeni korner“ sa desne strane i pogodio prečku.

Izabranici Vladice Petrovića su nastavili sa napadima i u drugom poluvremenu. Simov je u 48.minutu izmamio uzdahe publike sjajnom reakcijom posle centaršuta Merdovića. Zahvatio je loptu glavom sa ivice peterca, ali se golman Sloge ispružio i spasio gol. Desetak minuta kasnije novi nalet fudbalera Metalca. Đenić je glavom uputio loptu u šesnaesterac, a zapaženi Merdović pobegao svojim čuvarima i šutirao, ali je Preković izbacio loptu u korner. Ofanzivna igra domaćina bila je najava onoga što se dogodilo u 70.minutu - Luković je vešto iskoristio dodavanje Mladenovića, ušao u šesnaesterac, zaobišao golmana i smestio loptu u praznu mrežu, 2:0. Do kraja susreta još nekoliko solidnih pokušaja s obe strane, ali bez uspešne realizacije.

Metalac je ostao na drugoj poziciji nakon ove pobede i ima tri boda manje od lidera Radnika.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 800. Sudija: Krstić (Beograd). Strelci: Saša Nikodijević u 8. i Luković u 70.minutu. Žuti kartoni: Stanojević, Anđelković (Slo).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu (od 53. Živković), Sedlar, Simov, Vlašić, Luković, Ivanović (c), Mladenović (od 76. Panić), Merdović (od 62. Ćirković), Đenić. Tr: Petrović

Sloga (Kv): Preković, Vulić, Stanojević, Babić (od 72. Jang), Miladinović, Milenković, Marić (od 63. Atanasković), Gordić, Bojanovski (od 46. Perović), Radović (c), Anđelković. Tr: Dovedan