Metalac nastavio poteru za Radnikom

nikodije

Moravac Orion - Metalac 0:2 (0:1)

Fudbaleri Metalca održali su korak za liderom Radnikom iz Surdulice, posto su pobedili u Mrštanu ekipu Moravac Oriona sa 2:0 u utakmici 18.kola Prve lige Srbije.

Prvi gol viđen je već u 4.minutu. Owusu je, u svom stilu, izveo aut sa leve strane, odbrana Moravca je samo na kratko intervenisala, na pravom mestu se našao Saša Nikodijević - primio je loptu grudima i onda sa ivice šesnaesterca, iskosa sa desne strane, poslao volej u dalji ugao golmana Mitrovića, koji je paradom samo ulepšao gol, 0:1.

Tek nekoliko minuta kasnije usledilo je novo uzbuđenje u šesnaestercu domaćih. Korner sa desne strane na drugu stativu izveo je kapiten Ivanović, štoper Sedlar je glavom vratio loptu u sredinu za Đenića, koji je pokušao sa ivice peterca, takođe glavom, ali bez uspeha. Lopta je na putu ka mreži zakačila Ćirkovića i završila u gol - autu. Najbolju priliku domaći igrači su propustili sredinom prvog dela susreta kada je Vladimir Stefanović sa desnog krila pronašao napadača Plisku, a ovaj sa nekoliko metara glavom promašio ceo gol. Do kraja poluvremena još dve poluprilike Milanovčana, međutim, Mitrović je zaustavio šuteve Ivanovića i Saše Nikodijevića.

Drugo poluvreme domaćin je krenuo ofanzivnije, ali bez konkretnog učinka. Sve se svodilo na udarce iz daljine koji su bili lak plen za golmana Zogovića. Metalac je zatvorio sve prilaze svom golu, čekao strpljivo šansu za drugi pogodak što se na kraju i isplatilo. Merdović je, u 76.minutu, oboren u kaznenom prostoru Moravca, a sudija Petković je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je Đenić, 0:2.

Poslednjih petnaestak minuta meča bilo je samo rutinsko odrađivanje posla...

Ekipa Metalca je, posle osamnaest odigranih utakmica, na 2.mestu sa 36 osvojenih bodova. U narednom kolu, Milanovčani dočekuju ekipu kraljevačke Sloge. Meč se igra u subotu, 28.marta, sa početkom u 18 sati.

SC „Orion“. Gledalaca: oko 500. Sudija: Petković (Beograd). Strelci: Saša Nikodijević u 4. i Đenić u 76.minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Marković (Mor), Ivanović (Met).

Moravac Orion: Mitrović, Kostić (od 76. Milić), I.Petrović, Ćirić, Salihović, Marković, Stanković (od 67. Emeka), Cekić, Čukić (od 58. N.Stefanović), V.Stefanović, Pliska. Tr: Stanković

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Vlašić, Dopuđ (od 73. Merdović), Panić, Ivanović (c), Mladenović (od 67. Brkić), Ćirković (od 88. Šobat), Đenić. Tr: Petrović