Metalac remizirao sa Slobodom

ercovi

Metalac - Sloboda (Ue) 1:1 (0:0)

Fudbaleri Metalca prekinuli su niz od četiri uzastopne pobede odigravši 1:1 sa Slobodom na svom stadionu, u utakmici 17.kola Prve lige Srbije.

Trener Milanovčana Petrović je napravio jednu promenu u timu u odnosu na prethodnu utakmicu: posle odrađenih parnih kartona vezni red je ponovo predvodio kapiten Ivanović, dok je Luković, strelac pobedonosnog gola sa prolećne premijere, meč počeo sa klupe. Na golu je bio Zogović, ispred njega u odbrani Saša Nikodijević, Simov, Sedlar i Radojičić. Povratnik Ivanović i Panić su bili na mestima zadnjih veznih igrača, u ofanzivnom delu sredine terena igrali su Živković, Merdović i Ćirković, a u napadu Đenić.

U prvih 45.minuta nije viđeno mnogo uzbuđenja. Metalac je imao terensku inicijativu, ali bez izglednijih prilika. Momci u plavim dresovima su sakupili pet udaraca ka golu protivnika, međutim nijedan nije bio dovoljno ozbiljan da ugrozi golmana Tasića. Beležimo neuspele pokušaje iz daljine Ivanovića (10) Živkovića (16, 37), odnosno Đenića (27) i Merdovića (33). Užičani nisu previše razmišljali o ofanzivi, već su se opredelili na čuvanje svog gola. Nastavak je doneo angažovaniju igru domaćeg tima, a na prvo uzbuđenje se nije dugo čekalo. Igrao se 47.minut kada je Saša Nikodijević prošao po desnoj strani i centrirao, a Panić uhvatio volej sa desetak metara i poslao loptu pored gola. Golman Slobode je bio ukopan. Uzdasi u milanovačkom hramu fudbala oteli su se domaćim navijačima i četiri minuta kasnije. U prilici se našao Merdović, iz okreta je dobro šutirao, ali je lopta otišla blizu leve stative. Panić je bio u naletu na polovini rivala u 56.minutu - sa ivice kaznenog prostora je uputio snažan, ne i precizan udarac. Sloboda se prvi put, u 58.minutu, oslobodila pritiska i odmah stvorila stopostotnu šansu. Crnomarković je izbacio Dolmagića po desnoj strani, usledio je centaršut ka Došljaku, koji je sa ivice peterca šutirao u padu, a Zogović sjajno intervenisao. Trener Petrović je odmah reagovao i izmenama pokušao da trgne svoju ekipu, promenio je i formaciju u 3-5-2. Međutim, dva minuta kasnije „hladan tuš“ za sve pristalice Metalca. Iznudili su gosti slobodan udarac iskosa sa desne strane, na nekih 17-18 metara od gola. Crnomarković je šutirao pored živog zida, golman Zogović kratko intervenisao, ali na njegovu nesreću samo do napadača Došljaka, koji je u padu glavom zahvatio loptu i pogodio mrežu - 0:1. Kako je vreme odmicalo, Milanovčani su sve jače kidisali ka golu rivala, a u 74.minutu su propustili veliku šansu da promene stanje na semaforu. Saša Nikodijević je konačno iskoristio svoju brzinu, probio odbranu gostiju po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali pravo u golmana Užičana. Zasluženo izjednačenje je došlo u 80.minutu. Nakon centaršuta Simova sa desne strane, Brkić je prihvatio loptu i sa petnaestak metara efektnim udarcem matirao Tasića - 1:1. Pet minuta kasnije domaćin ostaje sa igračem manje, isključen je Luković zbog prigovora, a svemu je prethodio nedosuđen faul nad istim igračem u okviru centra igrališta (start Crnomarkovića đonom). Do kraja je ostalo 1:1, podela plena u jednoj više borbenoj, nego zanimljivoj utakmici.

Milanovčani su skliznuli za jedno mesto na tabeli i nakon ovog kola su treći sa 33 boda, bod manje od drugoplasiranog Javora, a tri od lidera Radnika. U okviru 18.kola Prve lige Srbije, Metalac će, u nedelju (22.marta), gostovati Moravac Orionu iz Mrštana. Utakmica počinje u 14.30 sati.

Stadion „Metalac“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Vuković (Kragujevac). Strelci: Brkić u 80. za Metalac, a Došljak u 61. Minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Živković, Panić, Đenić, Simov, Zogović (Met), Kovačević, Dolmagić, Miličić, Janković (Slo). Crveni karton: Luković (Met) u 85.minutu.

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Radojičić (od 75. Luković), Simov, Sedlar, Panić, Ivanović (c), Živković (od 59. Brkić), Merdović (od 59. Mladenović), Ćirković, Đenić. Tr: Petrović

Sloboda (Ue): Tasić, Miličić, Crnomarković, Babić, Milekić (c), Stojanović, Grujičić, Dolmagić (od 87. Bosman), Kovačević, Došljak, Janković (od 90+2. Lekić). Tr: Kiković