Luković brži od pištaljke!

kolubarska

Kolubara - Metalac 1:2 (0:1)

Fudbaleri Metalca savladali su na gostujućem terenu ekipu Kolubare 2:1 u uvodnom kolu prolećnog dela sezone. Izabranici Vladice Petrovića do trijumfa su stigli uz mnogo muke i sreće, a gol vredan tri boda postignut je u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Momci u plavim dresovima su od samog početka nametnuli svoj ritam, imali loptu više u posedu, da bi pritisak urodio plodom tek u 42.minutu. Napadač Đenić je bio precizan iz jedanaesterca, nakon što je Merdović na nepropisan način zaustavljen u šesnaestercu domaćina. Inače, ovo je prvi dosuđen penal u korist Metalca nakon 540 dana ili 44 zvanične utakmice, posle tačno 4.047 minuta fudbala (poslednji je bio u 5.minutu duela 6.kola PLS (takmičarske 2013/14.) sa BSK-om, 21.septembra 2013.godine).

Do kraja poluvremena nije bilo više uzbuđenja, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:1.

Lazarevčani su posle desetak minuta igre u nastavku poravnali rezultat. Dugačku dubinsku loptu kroz sredinu iskusnog Čadikovskog iskoristio je Popović, ubacio se iz drugog plana i plasirao je pored istrčalog golmana Zogovića - 1:1. Sve je „mirisalo“ na remi, ali još jednom se pokazalo da upornost gotovo uvek donosi rezultat. Dok se očekivao poslednji zvižduk sudije Kocića, u trećem minutu nadoknade vremena, mreža Kolubare se po drugi put zatresla - brz napad Metalca završen je Ćirkovićevim dodavanjem sa leve strane u sredinu za kapitena Lukovića, koji je sa ivice šesnaesterca zakucao loptu u mrežu za konačnih 1:2.

Ovom pobedom Metalac je napravio pomak na tabeli za jedno mesto i trenutno se nalazi na drugoj poziciji sa 32 osvojena boda. Vanredno kolo je u sredu, 18.marta, a Milanovčani na svom terenu dočekuje ekipu užičke Slobode. Meč počinje u 16.30 sati.

Stadion Kolubare. Gledalaca: oko 300. Sudija: Igor Kocić (Vlasotince). Strelci: Popović u 55. za Kolubaru, a Đenić u 42. iz jedanaesterca i Luković u 90+3.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Marjanović, Pilipović, Milošević, Petrović (Kol), Živković, Sedlar (Met).

Kolubara: Ranković, Pilica, Spasić (od 29. Marjanović), Milošević, Stamenković, Petrović, Pilipović, Popović, Stepanović (od 66. Krstić), Drinić (od 69. Simić), Čadikovski (c). Tr: Grčić

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Radojičić (od 81. Propadalo), Simov, Sedlar, Panić, Luković (c), Živković (od 64. Mladenović), Merdović (od 87. Dopuđ), Ćirković, Đenić. Tr: Petrović