Sloga (P) - Metalac 0:1

Metalac Sloga

Fudbaleri Metalca zabeležili su četvrtu pobedu na devetoj kontrolnoj utakmici igranoj u sklopu priprema za prolećni deo sezone. Savladana je ekipa požeške Sloge minimalnim rezultatom 1:0, a pobedonosni gol postigao je novajlija Živković u 80.minutu.

Od starta meča Milanovčani su krenuli sa atacima ka golu rivala želeći da što pre dođu do vođstva, ali Brkić, Đenić, Luković i Mladenović nisu pronašli put do mreže. Terenska inicijativa je urodila plodom tek u poslednjih desetak minuta utakmice. Merdović je prošao levom stranom terena, ušao u šesnaesterac i uputio povratnu loptu ka Živkoviću koji je iz prve šutirao sa desetak metara i uz pomoć obe stative matirao golmana domaćina, ispostavilo se, za konačnih - 0:1.

Metalac je počeo utakmicu u sastavu: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Simov, Panić, Luković, Brkić, Mladenović, Ćirković, Đenić. U nastavku su zaigrali: Pejović, Mijailović, Radojičić, Vlašić, Ivanović, Pavlović, Propadalo, Živković, Merdović, Vuković i Slađan Nikodijević.

Ekipa Vladice Petrovića u subotu (28.februara) će imati generalnu probu za premijerni duel sa Kolubarom u Lazarevcu - protiv srpskoligaša Budućnost Krušika u Valjevu.