Metalac poražen u prvom pripremnom susretu

2

Fudbaleri Metalca odigrali su u subotu prvu kontrolnu utakmicu u toku ovih zimskih priprema. U svojoj bazi, u Konjevićima, pretrpeli su poraz od Javora iz Ivanjice (2:3), nakon što su prokockali vođstvo od 2:0.

Sve je počelo kako se samo poželeti može za naš tim. Najpre je Sedlar u 8.minutu iskoristio lošu intervenciju golmana gostiju i odbijenu loptu sa par metara sproveo u mrežu, da bi isti igrač desetak minuta kasnije ponovo bio precizan posle kornera sa desne strane koji je izveo Mladenović. Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak, ovoga puta u mreži Zogovića. Uzbekistanac Gafurov je u 33.minutu izbegao ofsajd zamku, ušao u šesnaesterac i uz nevoljnu „asistenciju“ dvostrukog strelca Sedlara, koji je promenio smer lopti, vratio rezultatsku neizvesnost.

U drugih 45.minuta treneri dveju ekipa izveli su na teren potpuno nove postave. Mnogo angažovanija igra Ivanjičana, češće su napadali, tražili pukotinu u našoj odbrani i pronašli je u dva navrata. Čečarić je u 53.minutu šutirao sa oko 20-tak metara, Pejović kratko odbio loptu, ali pravo na glavu Srećkoviću kome nije bilo teško da iz neposredne blizine poravna rezultat. Samo sedam minuta kasnije potpuni preokret. Gosti su izveli brz napad, loptu je prihvatio Živković i iskosa sa leve strane pogodio suprotan ugao Pejovićevog gola. Naš tim je mogao do izjednačenja u samom finišu meča. Međutim, iskusni Luković nije iskoristio jedanaesterac, njegov šut zaustavio je Đogatović.

Nedelja je slobodan dan, a u ponedeljak (2.februara - tri dana ranije nego što je planirano) naša ekspedicija putuje na Crnogorsko primorje, gde će obaviti drugu fazu priprema za prolećni deo Prve lige Srbije.

Teren u Konjevićima. Gledalaca: oko 50. Sudija: Starčević (G.Milanovac). Strelci: Sedlar u 8. i 18.minutu za Metalac, Gafurov u 33, Srećković u 53. i Živković u 60.minutu za Javor Matis.

Metalac (prvo poluvreme): Zogović, Saša Nikodijević, Sedlar, Simov, Dopuđ, Owusu, Panić, Ivanović (c), Mladenović, Slađan Nikodijević, Vuković (Milošević). Drugo poluvreme: Pejović, Krstić, Nikolić, Vlašić, Radojičić, Brkić, Luković (c), Pavlović (Mijailović - Marković), Merdović, Milošević (Plećić), Ćirković. Tr: Petrović

Javor Matis (prvo poluvreme): Jeveričić, Gajić, Osmanović, Milović (c), Jovanović, Docić, Ađuru (Mićanović), Stojaković, Gafurov, Dražić, Dinčić. Drugo poluvreme: Đogatović, Gojačanin, Đokić, Kolaković, Miletić, Mrvić, Milošković, Živković (Smajović), Srećković, Mićanović (Ratković), Čečarić. Tr: Kuzeljević