FK Metalac - jesenja polusezona 2014 / 15 god.

10808399 309640252574330 1678084362 n

-Metalac je jesenju polusezonu u takmičenju Prve lige Srbije završio na trećem mestu sa 29 bodova (uspešnost 64.4%), iza Javora i Radnika. Milanovčani su zabeležili osam pobeda (Moravac Orion 3:1 (D), Sloga (K) 2:0 (G), Bežanija 2:0 (G), Sloga (PM) 2:0 (D), Mačva 3:0 (D), Bačka 3:0 (D), Inđija 3:2 (G), Radnik 1:0 (D), pet nerešenih susreta (Kolubara 0:0 (D), Sloboda (Ue) 1:1 (G), BSK Borča 1:1 (D), Sinđelić 1:1 (G), Javor Matis 0:0 (G) i dva poraza (Proleter (NS) 1:2 (G), Jedinstvo Putevi 0:1 (D), postigavši 23 (najviše u ligi - 1.53 po meču) i primivši 9 golova (najmanje u ligi, uz Javor i Radnik - 0.6 po meču);

-Tim iz Despotovačke bb je takmičenje u Kupu Srbije završio porazom od Voždovca u osmini finala nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca (0:0, penalima 4:5), dok je prethodno u šesnaestini finala eliminisao kruševački Napredak (0:0, penalima 4:2);

-Dres Metalca ove jeseni nosili su: golmani: Mitar Pejović (6 utakmica (6 puta starter), 540 minuta na terenu), Bojan Zogović (11 utakmica (11 puta starter), 990 minuta na terenu); odbrana: Saša Nikodijević (17 utakmica (17), 1.487 minuta), Nikola Grković (nije dobijao šansu), Owusu Ansah - Kontoh (15 utakmica (15), 1.328 minuta), Nikola Radojičić (1 utakmica (1), 45 minuta), Nikola Todorić (nije dobijao šansu), Dragomir Nikolić (6 utakmica (3), 288 minuta), Radoslav Vlašić (10 utakmica (9), 878. minuta), Aleksandar Simov (11 utakmica (10), 823 minuta), Aleksandar Sedlar (15 utakmica (15), 1.347 minuta); vezni: Goran Luković (12 utakmica (6), 548 minuta), Stefan Panić (17 utakmica (16), 1.453 minuta), Goran Brkić (17 utakmica (8), 819 minuta), Aleksandar Ivanović (c) (15 utakmica (12), 1.058 minuta), Nikola Mitić (nije dobijao šansu), Aleksandar Stojković (13 utakmica (5), 459 minuta), Darko Pavlović (2 utakmice (0), 52.minuta), Božidar Šobat (1 utakmica (0), 5.minuta), Nemanja Mladenović (17 utakmica (14), 1.145 minuta); napadači: Nikola Ćirković (17 utakmica (16), 1.425 minuta), Luka Merdović (17 utakmica (16), 1.363 minuta), Stefan Milošević (2 utakmice (0), 6.minuta), Nemanja Plećić (5 utakmica (0), 62.minuta), Slađan Nikodijević (10 utakmica (7), 533.minuta);

-Najbolji strelac tima je Nikola Ćirković sa 7 golova. Zatim slede: Luka Merdović sa 5, Nemanja Mladenović sa 3, Aleksandar Simov, Stefan Panić i Slađan Nikodijević sa po 2, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Goran Brkić i protivnički igrač (autogol);

-Fudbaleri Metalca dobili su 33 žuta kartona u prvenstvu (2.2 po meču) i pet u Kupu (2.5 po meču). Šest puta je opomenut kapiten Ivanović, slede Vlašić i Owusu sa po četiri javne opomene. Dva puta su naši igrači morali ranije na tuširanje (Owusu u prvenstvu, Sedlar u Kupu);

-Na 17 utakmica ove jeseni (15 u prvenstvu i dve u Kupu) za Milanovčane nije dosuđen nijedan jedanaesterac, a protiv njih tri;

-Metalac je treći tim po gledanosti u ligi sa prosečnom posetom od 1.100 gledalaca;