Metalac zakočio lidera

10822384 309640249240997 438242073 n

Metalac - Radnik 1:0 (0:0)

Metalac je do veoma važne pobede, koja mu je osigurala treće mesto na kraju jesenje polusezone, stigao u poslednjem minutu regularnog dela autogolom odbrambenog igrača gostiju Ilića. Naš tim je odigrao sjajnu utakmicu, dominirao svih 90.minuta, stvarao šanse, pa je pravda na neki način i zadovoljena.

Domaćin je meč počeo bez najboljeg strelca Nikole Ćirkovića, koji je zbog povrede skočnog zgloba zarađene na meču u Inđiji ostao na klupi za rezervne igrače. Umesto njega u startnoj postavi našao se oporavljeni kapiten Ivanović. Krenuli su izabranici Vladice Petrovića silovito i već u drugom minutu u prilici se našao Luković, ali je njegov udarac završio preko gola. Desetak minuta kasnije volej je uhvatio Ivanović, međutim, i ovom udarcu je zafalilo preciznosti. Jedinu ozbiljniju pretnju u prvom delu igre gosti su imali u 25.minutu, Simović je tada sa 22-23 metra dobro izveo slobodan udarac, a golman Zogović sigurno intervenisao. Pokušavali su momci u plavim dresovima na sve moguće načine, preko bokova, kroz sredinu, ali odbrana Radnika je funkcionisala gotovo bez greške. Izblokirali su centralni bekovi gostiju udarac Merdovića u 30.minutu, da bi Šejić samo minut kasnije sačuvao mrežu posle pokušaja Owusua. Oprobao je šut i Nikodijević u 39.minutu, ali se ponovo istakao čuvar mreže Surduličana. U smiraj prvog dela igre još dva opasna naleta našeg tima. Luković je, u 43.minutu, poveo kontranapad, dodao Merdoviću koji je ušao u kazneni prostor, ali je previše oklevao, što je iskoristio jedan od odbrambenih igrača Radnika i otklonio opasnost, da bi u sledećem napadu asistent u prethodnoj situaciji, Luković, šutirao glavom posle centaršuta Owusua, a lopta završila pored desne stative. U nastavku meča ista slika na terenu, Metalac kontroliše igru, stvara šanse i promašuje! U 48.minutu, posle karambola u šesnaestercu gostiju, lopta je došla do Panića, a ovaj iskosa sa leve strane šutirao pravo u Šejića. Tri minuta kasnije, Mladenović je izgradio poziciju za šut, golman Radnika kratko odbio loptu koju Merdović sa ivice peterca nije uspeo da sprovede u mrežu. Nikodijević je, u 53.minutu, lepo probio po desnom boku, centrirao na suprotnu stranu, na loptu je natrčao Owusu i šutirao sa oko desetak metara pored desne stative Šejićevog gola. Koji minut kasnije, Luković je pokušao iz okreta sa oko 13-14 metara, ali promene rezultata nije bilo. Trener Petrović je bacio sve karte na napad, pa je u igru ušao i nedovoljno oporavljeni Ćirković. Bledi gosti iznenada su došli u priliku da ugroze Zogovića u 67.minutu. Simović je prošao po levoj strani i uputio centaršut ka Jovanoviću, koji je sa peterca iz prve šutirao, ali je na našu sreću i promašio ceo gol. Najbolju priliku za vođstvo Metalac je propustio u 70.minutu. Ćirković je sjajno poslao loptu u prazan prostor za Merdovića, ovaj se našao u situaciji „jedan na jedan“ sa Šejićem, ali je golman Radnika ponovo sačuvao svoju mrežu. Naši igrači su verovali u konačni trijumf, nastavili sa atacima ka golu lidera iz Surdulice , pa se to i isplatilo u 90.minutu. Mladenović je centrirao loptu na drugu stativu, a Ilić je nespretno poslao u sopstvenu mrežu za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Pobeda Metalca je apsolutno zaslužena, nova tri boda i obezbeđena pozicija „broj 3“ pred nastavak prvenstva koji je zakazan za 7.mart iduće godine.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Slaviša Radovanović (Laćarak). Strelac: Ilić (autogol) u 90.minutu. Žuti kartoni: Vlašić, Ivanović, Mladenović (Met), Owusu (Rad).

Metalac: Zogović, Nikodijević (od 64. Ćirković), Owusu, Vlašić (od 75. Nikolić), Simov, Sedlar, Ivanović (c), Luković (od 71. Brkić), Panić, Merdović, Mladenović. Tr: Petrović

Radnik: Šejić, Milovanović, Ilić, Krstić (c), Baranin, Stojanović, Pejčić (od 75. Petrović), Srđan Ristić (od 46. Owusu), Stojanović, Simović, Jovanović. Tr: Milinković