Metalac pobedio Inđiju u spektakularnom meču!

Inđija - Metalac 1

Inđija - Metalac 2:3 (2:3)

U zanimljivom i nadasve efikasnom meču u Inđiji, naš tim je pobedio istoimenu ekipu sa 3:2. Svi golovi pali su u prvih 45 minuta. Izabranici Vladice Petrovića su u ranoj fazi meča stekli veliku prednost, ali domaći igrači se nisu predavali, iz dva prekida vratili su meč u rezultatski egal, da bi najbolji pojedinac meča Mladenović, svojim drugim golom u nadoknadi vremena, stavio tačku na ovaj susret.

Metalac je prvi put ove sezone igrao u formaciji 3-5-2, koju trener Petrović do sada nije koristio u zvaničnim utakmicama. Sedlar se vratio u startnu postavu posle odrađene suspenzije, dok su povrede udaljile od tima kapitena Ivanovića i napadača Nikodijevića. Uvodni minuti utakmice protekli su u „ispitivanju snaga“, naš tim je dozvolio veći posed lopte domaćinu, a onda ih sekao visokim presingom i terao na grešku. Prvi detalj vredan pažnje zbio se u desetom minutu kada je udarac sa oko 12-13 metara oprobao iskusni Luković, a lopta otišla za malo preko prečke. Tri minuta kasnije Metalac je stigao do prednosti. Mladenović je razmenio dupli pas sa Ćirkovićem, a zatim odmah šutirao i pogodio donji levi ugao protivničkog gola, sa nekih 18 metara - 0:1. Ređali su se napadi, a daleko bolja igra Milanovčana krunisana je još jednim pogotkom. Sredinom prvog dela meča, Luković je poslao tačan pas na desnu stranu za Ćirkovića, a ovaj se prvim dodirom oslobodio čuvara i sjajnim udarcem sa oko 13-14 metara pogodio suprotan ugao gola domaćina - 0:2. Uljuljkani sigurnim vođstvom, momci u plavim dresovima smanjuju gas što se kratkoročno negativno odrazilo na rezultat. Posle kornera sa desne strane u 28.minutu, stvorila se velika gužva u našem kaznenom prostoru, tamnoputi napadač Suraka je dva puta pogodio okvir gola, da bi Ivić nakon odbitka glavom iz neposredne blizine loptu sproveo u mrežu - 1:2. Desetak minuta kasnije ponovo je izveden korner sa desne strane za domaći tim, u petercu golmana Zogovića najviše je skočio Milašinović i izjednačio rezultat - 2:2. Olako ispuštena prednost nije pokolebala Milanovčane koji su vrlo brzo uspostavili ravnotežu na terenu i to se isplatilo u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre. Merdović je povukao kontranapad, idealno uposlio Mladenovića na levoj strani, a ovaj se stuštio ka golu Inđije i sa sedam, osam metara vešto matirao Stanivukovića - 2:3. Pehovima nikad kraja: Ćirković je morao van igre vrlo brzo po početku drugog poluvremena, pošto se požalio na povredu, a umesto njega šansu je dobio mladi Plećić. Domaćin je krenuo u ofanzivu, dok se naš tim opredelio za čuvanje rezultata i čekanje prilike iz kontranapada. Merdović je, u 51.minutu, lob udarcem sa preko 40 metara pokušao da iznenadi golmana Inđije, ali je lopta završila za malo iznad prečke. Novu priliku naš tim je propustio u 74.minutu. Luković je sjajno prošao desnom stranom i centrirao, a Plećić sa ivice peterca glavom pogodio spoljni deo desne stative. Samo koji minut kasnije rezervista u redovima Inđije, Bjedov, oprobao je udarac sa oko 13-14 metara, iskosa sa desne strane, a Zogović sjajno intervenisao. Metalac je mogao do četvrtog gola u još dve situacije, međutim dobre napade nisu u gol pretvorili Merdović (80) i Mladenović (82). U finišu susreta, domaćin je svim silama krenuo po izjednačenje, Suraka se našao u dobroj prilici, šutirao, ali je naš čuvar mreže bio na visini zadatka. Vremena više nije bilo, rezultat je ostao isti kao i sa kraja prvog poluvremena: Inđija 2, Metalac 3.

Gradski stadion u Inđiji. Gledalaca: oko 500. Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina). Strelci: Ilić u 28, Milašinović u 37. za Inđiju, Mladenović u 13. i 45+1. i Ćirković u 26.minutu za Metalac. Žuti kartoni: Milašinović (Inđ), Luković (Met).

Inđija: Stanivuković, Smiljanić, Radivojević (od 67. Stanković), Ilić, Milašinović, Simonović, Kostić (od 46. Vuković), Bosančić, Rnić (c) (od 77. Bjedov), Suraka, Lemajić. Tr: Veselinović

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Simov, Vlašić, Panić, Luković (c) (od 90. Nikolić), Mladenović, Merdović (od 90. Brkić), Ćirković (od 49. Plećić). Tr: Petrović