Lako i efikasno do novog trijumfa

Scena 01.Still016

Metalac - Bačka (BP) 3:0 (1:0)

Motivisani Milanovčani su bez većih problema spakovali tri lopte u mrežu debitanta iz Bačke Palanke i tako osvojili bodove koji ih i dalje ostavljaju u trci za visok plasman. U okviru 13.kola Prve lige Srbije, Metalac - Bačka 3:0 (1:0).

Izabranici Vladice Petrovića su od samog početka nametnuli visok ritam. Opsedali gol gostiju, ali prvu šansu su imali tek u 18.minutu. Bila je to sjajna akcija čitavog veznog reda koju je završio Panić, šutiravši sa desetak metara direktno u dobro postavljenog Drinića. Samo tri minuta kasnije u prilici se našao Luković, tukao je sa oko 12-13 metara, golman Bačkopalančana je praktično bio savladan, međutim, isprečila se stativa. Metalac je do zaslužene prednosti stigao u 33.minutu. Kapiten Ivanović je velemajstorski proigrao Panića, a ovaj sa osam, devet metara pogodio suprotan gornji ugao Drinićevog gola - 1:0. Bačka je pokušala da uzvrati odmah u narednom napadu, Čeković se našao u dobroj prilici, šutirao sa 11-12 metara i prebacio prečku. Završnica prvog poluvremena pripala je našem timu. Posle brze kontre Owusu se u 40.minutu našao u dobroj šansi, uputio je udarac sa oko 15 metara iskosa, ali je golman gostiju bio na mestu. Dva minuta kasnije, strelac vodećeg gola, Panić je asistenciju Ćirkovića prosledio u gol - aut, a odmah potom, pomenuti Ćirković nije iskoristio stopostotnu šansu kada je sa dva, tri metra glavom tukao pravo u Drinića. U uvodnim minutima nastavka trener Metalca Vladica Petrović je morao da izvrši prinudnu izmenu. Umesto povređenog kapitena Ivanovića, u igru je ušao Brkić. Na isteku 59.minuta, našao se napadač Ćirković ponovo u prilici, posle solo prodora izgradio je poziciju za šut, ali nije pogodio u metu. Merdović je u sledećem napadu prihvatio loptu, iskosa sa desne strane, i sa oko 20 metara snažno šutirao, a golman Bačke vrhovima prstiju izbacio loptu u korner. Metalac je najavio trijumf u 72.minutu. Zapaženi Merdović je sjajno povukao kontranapad po desnom krilu, uposlio Mladenovića, a ovaj pobegao odbrani gostiju i rutinski zatresao mrežu - 2:0. Desetak minuta kasnije Bačkopalančani su morali ponovo da krenu sa centra. Owusu je uputio centaršut sa leve strane, a Ćirković iskoristio smušenost odbrane rivala i sa ivice peterca glavom sproveo loptu u mrežu - 3:0. Uprkos visokom vođstvu pritisak domaćih nije jenjavao, pa je Ćirković u razmaku od 60 sekundi još dva puta ugrozio gol Bačke. Najpre je loptu poslao visoko preko gola posle dodavanja rezerviste Plećića, a zatim je „imao zicer“ situaciju, ali se Drinić ponovo istakao. Na kraju ubedljiva pobeda našeg tima, novi bodovi za krupan iskorak ka vrhu tabele. Demonstrirana je igra koja pleni i vraća publiku na stadion.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Momčilo Marković (Beograd). Strelci: Panić u 33, Mladenović u 72. i Ćirković u 84.minutu. Žuti karton: Simov (Met).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Simov, Vlašić, Ivanović (c) (od 52. Brkić), Luković (od 85. Plećić), Mladenović, Panić, Merdović (od 74. Stojković), Ćirković. Tr: Petrović

Bačka (BP): Drinić, Jević (od 11. Radoja), Pešić, Zogović, Saša Ivković, Klisura, Vukanović (od 65. Srđan Ivković), Avrić (od 59. Radovan Ivković), Čeković, Trivunović (c), N.Ilić. Tr: T.Ilić