Zogović „spustio roletnu“

Detalj sa utakmice

Javor Matis - Metalac 0:0

U derbiju jesenjeg dela prvenstva između Javora i Metalca nije bilo pobednika, ali ni golova. Počelo je napadima domaćih, Čečarić je u 3.minutu šutirao iskosa sa desne strane, a lopta otišla visoko preko prečke. Naš tim je uspeo da uspostavi terensku ravnotežu, a prvi udarac ka golu protivnika delo je Mladenovića u 32.minutu, ali nije bilo muke za golmana Đogatovića pošto je lopta otišla van okvira gola. Prethodno je Nikodijević dobro centrirao. Na samom isteku prvog dela igre domaći tim je propustio veliku priliku. Simov je uputio pogrešan pas, Ađuru prihvatio loptu na tridesetak metara od gola, a zatim uposlio Miloškovića koji je napravio dribling i video da sa leve strane u šesnaesterac utrčava Đokić. Usledio je oštar ali neprecizan udarac mladog veziste. U nastavku znatno konkretnija igra Javora. Igrao se 58.minut kada se prilika ukazala rezervisti Josoviću, šutirao je iskosa sa leve strane, a naš čuvar mreže izbacio loptu u korner. Brza kontra domaćih mogla je doneti promenu rezultata u 75-om minutu, Josović i Dražić su pripremili šansu Miloviću, da bi kapiten Ivanjičana sa oko 12 - 13 metara pogodio desnu stativu Zogovićevog gola! Javor je imao još jednu kolosalnu šansu u samom finišu utakmice. Nakon centaršuta sa leve strane agilnog Josovića došlo je do gužve i pravog karambola u našem kaznenom prostoru, Dražić se dokopao lopte i sa ivice peterca u padu šutirao, a Zogović još jednom sjajno intervenisao i spasao tim od poraza. Na kraju je ostalo - 0:0. Osvojen bod na teškom gostovanju predstavlja veliki podstrek za ekipu pred poslednja tri kola jesenje polusezone.

Stadion kraj Moravice. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Milan Maslaković (Niš). Žuti kartoni: Miletić (Jav), Luković, Vlašić, Saša Nikodijević, Brkić (Met).

Javor Matis: Đogatović, Gojačanin, Miletić, Milović (c), Kolaković, Ivelja (od 56. Dinčić), Ađuru, Đokić, Čečarić (od 20. Josović), Milošković (od 72. Docić), Dražić. Tr: Kuzeljević

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Simov, Vlašić, Panić, Luković (od 73. Stojković), Ivanović (c), Mladenović (od 88. Nikolić), Merdović (od 83. Brkić), Ćirković. Tr: Petrović