Metalac pao posle jedanaesteraca

kup29102014

Metalac - Voždovac 0:0 / 4:5

Fudbaleri Metalca nisu uspeli da se plasiraju u narednu rundu nacionalnog Kupa, pošto su u utakmici osmine finala poraženi na svom terenu od superligaša Voždovca (4:5) posle izvođenja jedanaesteraca. U regularnom toku rezultat je bio - 0:0. Ostavili su izabranici Vladice Petrovića sjajan utisak, igrali hrabro, stvarali šanse i prava je šteta što bar jedna za 90.minuta nije iskorišćena. „Zmajevi“ su se opredelili za defanzivniju varijantu, strpljivo čekali penale od prvog minuta, i to im se na kraju isplatilo.

Trener Metalca nije mnogo menjao strartnu postavu u odnosu na subotnji prvenstveni meč protiv Mačve. Jedino je Stojković dobio priliku da zaigra od početka, dok je Luković ostao na klupi. Naš tim je agresivno otvorio meč i već u 9.minutu viđen je prvi ozbiljniji pokušaj. Stojković je odlično prošao kroz sredinu, asistirao na levu stranu za Merdovića, koji je šutirao iz prve sa oko dvadesetak metara u dalji ugao, ali je lopta otišla pored gola. U 33.minutu Voždovac je ostao sa igračem manje na terenu. Kapiten gostiju Mihajlov oštro je startovao nad Stojkovićem i dobio žuti karton. Usledila je burna reakcija na ovu odluku, sudiji Vujoviću se očigledno nije svideo komentar iskusnog štopera, pa mu je odmah pokazao direktan put u svlačionicu! Strateg „zmajeva“ je vrlo brzo reagovao i umesto isturenog napadača Injca uveo Danijela Stojkovića kako bi ojačao defanzivu. Bez obzira na brojčanu inferiornost završnica prvog dela pripala je Beograđanima. U 39.minutu, Nikolić je gađao glavom sa ivice peterca, a Zogović izbacio loptu u korner, da bi pet minuta kasnije Adamović sa desetak metara šutirao preko gola. U nastavku meča igrao je samo jedan tim - Metalac. Ćirković je u 47.minutu propustio šansu iz kategorije stopostotnih. Prihvatio je jednu dubinsku loptu u kaznenom prostoru gostiju, šutirao sa desetak metara, a golman Božović čudesno intervenisao. Naredio je trener Petrović totalnu ofanzivu, praktično svi igrači su prešli na polovinu protivnika, osim Zogovića. Ređali su se ataci, štoper Sedlar je u 60.minutu nanizao nekoliko protivničkih igrača i sa oko 25 metara šutirao pored leve stative. Fantastačna akcija našeg tima viđena je u 59.minutu: Owusu je sa leve strane sjajnom dijagonalom pronašao Ćirkovića, on je umakao čuvaru i uposlio Mladenovića, a ovaj raspalio po lopti sa ivice šesnaesterca i pogodio prečku! Nedugo zatim u prilici se našao Merdović, ali je pucao pored desne stative. U nastavku, Beograđani su jedini izlet na našu polovinu imali u 68.minutu, Škerjanc je izbio sam pred Zogovića, posle dobro izvedene kontre, a naš golman sigurno intervenisao. Veliku šansu tim iz Despotovačke bb je propustio u 75.minutu. Mladenović se našao u ulozi asistenta, a Ćirković sa ivice peterca direktno šutirao u Božovića. Od 87.minuta Metalac je ostao bez Sedlara, koji je takođe dobio crveni karton posle starta nad Petrovićem, međutim, stiče se utisak da je odluka sudije Vujovića bila prestroga. Poslednju šansu za promenu rezultata propustio je Mladenović kada je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara za malo promašio gol. Posle 90.minuta bilo je 0:0, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, gde su igrači Voždovca bili srećniji i hladnokrvniji.

Stadion: „Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Majo Vujović (Novi Sad). Žuti kartoni: Panić, Owusu (Met), Mihajlov, Adamović, Božović (Vož). Crveni kartoni: Sedlar (Met) u 87, Mihajlov (Vož) u 33.minutu. Strelci iz jedanaesteraca: (0:0 Luković, Božović brani), 0:1 Sinđić, 1:1 Ivanović, 1:2 Petrović, 2:2 Mladenović, (2:2 Nikolić, Zogović brani), 3:2 Simov, 3:3 Kitanovski, 4:3 Brkić, 4:4 Zlatković, (4:4 Slađan Nikodijević promašaj), 4:5 Beljić.

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Simov, Panić (od 85. Luković), Ivanović (c), Stojković (od 69. Brkić), Mladenović, Merdović (od 69. Slađan Nikodijević), Ćirković. Tr:Petrović

Voždovac: Božović, Kitanovski, Zlatković, Mihajlov (c), Nikolić, T.Petrović, Beljić (od 90+4 Džugurdić), Pavlović, Adamović (od 76. Sinđić), Škerjanc, Injac (od 42. D.Stojković). Tr: Milinković