Metalac rutinski do tri boda

D3S 536

Metalac - Mačva 3:0 (1:0)

Iako se očekivao neizvestan duel, Milanovčani su pružili kvalitetnu partiju i tako odagnali svaku sumnju u konačan ishod. Pred naletima izabranika Vladice Petrovića oružje su položili Šapčani, Metalac - Mačva 3:0 (1:0).

Owusu se vratio u startnu postavu nakon odrađene suspenzije, a njegovo prisustvo na terenu značilo je da će Simov biti prekomandovan na poziciju štopera, dok se Vlašić preselio na klupu. To je bila jedina promena u odnosu na tim koji je prošlog vikenda odigrao nerešeno (1:1) na gostovanju protiv Sinđelića. Fudbaleri u plavim dresovima su bolje otvorili meč i već u 7.minutu posle prekida s desne strane, koji je izveo kapiten Ivanović, u prilici se našao Sedlar, šutirao je sa oko sedam, osam metara i promašio vođstvo. Tri minuta kasnije sporna situacija u šesnaestercu Mačve, stekao se utisak da je jedan od odbrambenih igrača crveno - crnih igrao rukom, ali se pištaljka sudije Srećkovića nije oglasila. Lukav udarac Merdovića u 18.minutu (ciljao gornji desni ugao) bila je najava promene rezultata koja se desila već u prvom narednom napadu naših. Ćirković je prošao desnom stranom, oštro centrirao na prvu stativu, golman Stepandić je samo kratko odbio loptu, na koju je natrčao Panić i iz neposredne blizine sproveo je u mrežu - 1:0. Usledio je period igre bez većih uzbuđenja, gde su se napadi uglavnom završavali ispred šesnaest metara obeju ekipa. Prvu, ispostaviće se, i jedinu ozbiljniju pretnju na meču gosti su imali u 38.minutu, Lazović je, sa oko dvadesetak metara iskosa sa leve strane, gađao suprotan ugao, a Zogović paradom sprečio izjednačenje. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0. U nastavku ista meta, isto odstojanje. Metalac je diktirao ritam igre i bilo je samo pitanje trenutka kada će se mreža Stepandića zatresti po drugi put, a to se dogodilo u 60.minutu. Ivanović je sjajno izveo korner sa leve strane, spretni Simov je u padu zahvatio loptu i matirao golmana gostiju - 2:0. Domaći fudbaleri su uprkos ubedljivom vođstvu nastavili da atakuju ka golu protivnika. Tekao je 71.minut, kada je Luković pronašao u kaznenom prostoru usamljenog Merdovića, ali je on iz izgledne pozicije šutirao preko prečke. Mladenović je bio blizu pogotka u 86.minutu, snažno je šutirao sa oko 20 metara, međutim, golman Stepandić je krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Samo minut kasnije stavljena je tačka na ovaj meč. U ulozi asistenta našao se pomenuti Mladenović, idealno je centrirao sa desne strane, a Slađan Nikodijević pogodio cilj u svom prvom kontaktu sa loptom - 3:0. Odlična predstava našeg tima, nova tri boda i lepa uvertira za meč osmine finala Kupa Srbije protiv Voždovca, koji je na programu u sredu (29.oktobra, 18.30 sati, stadion „Metalac“).

Stadion:“Metalac“. Gledalaca: oko 600. Sudija: Marko Srećković (Kragujevac). Strelci: Panić u 19, Simov u 60. i Slađan Nikodijević u 87.minutu. Žuti kartoni: Ivanović (Met), Ožegović, Grkajac, Đukanović (Mač).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Simov, Ivanović (c), Luković (od 75. Brkić), Panić (od 87. Stojković), Mladenović, Ćirković, Merdović (od 85. Slađan Nikodijević). Tr: Petrović

Mačva: Stepandić, Pejović, Ristivojević, Radovanović, Đukanović (c), Ožegović (od 60. Janićijević), Tomić (od 63. Ćirović), Lazović, Živanović, Milinković, Grkajac (od 75. Matić). Tr: Raičević