Šokantan poraz Metalca!

Metalac - Jedinstvo 2

Metalac - Jedinstvo Putevi 0:1 (0:0)

Fudbaleri Metalca izgubili su na svom terenu od ekipe Jedinstva iz Užica sa 0:1, u utakmici 9.kola Prve lige Srbije. Trenutak odluke desio se u 88.minutu kada je brz kontranapad gostiju završio rezervista Janković pogodivši sa oko 12-13 metara bliži ugao loše postavljenog Zogovića. „Ni krivi ni dužni“ Užičani su prva ekipa koja je ove jeseni odnela ceo plen iz Milanovca. Ne može se reći da naši igrači nisu želeli pobedu, borili su se, imali terensku inicijativu i stvarali prilike, ali su ponovo ispoljili staru boljku - slabu realizaciju!

Početno ispitivanje snaga nije dugo trajalo. Igrao se 11.minut kada je naš tim imao sjajnu šansu posle prodora po desnoj strani Ćirkovića, međutim, Merdovićev udarac sa desetak metara otišao je visoko preko prečke. Prva ozbiljnija akcija gostiju, u 14.minutu, završena je ulaskom u šesnaesterac i padom Ajkovića, posle duela sa golmanom Zogovićem, a koji je sudija Nikolić okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Arsić, šutirao u desnu stranu, ali je naš čuvar mreže pročitao njegovu nameru i sačuvao gol. Ubrzo nakon toga Metalac je uzeo konce igre u svoje ruke. Ćirković je u 21.minutu oprobao budnost Marinkovića, a samo minut kasnije asistirao je ka Slađanu Nikodijeviću koji sa sedam metara nije uspeo da pogodi okvir gola. U 25.minutu, ponovo je začetnik akcije bio Ćirković, proleteo je desnom stranom i centrirao, na drugoj stativi loptu je prihvatio Merdović i odložio je Brkiću. Usledio je udarac sa 11 metara za malo pored leve stavive. Naš tim je nastavio sa pritiskom, ali je goste spasavala ili sreća ili raspoloženi Marinković. Brkić je sjajno izveo prekid u 36.minutu, a golman Užičana fantastično intervenisao, da bi dva minuta kasnije posle kornera ukrotio i udarac štopera Sedlara. Reviju promašaja igrača u plavim dresovima zatvorio je napadač Slađan Nikodijević u 43.minutu, čiji šut je odbranio nesavladivi golman „putara“. Na drugoj strani, Jedinstvo je imalo ideju da sačuva gol i preko kontranapada ugrozi Zogovića. Igrale su se poslednje sekunde prvog poluvremena kada se Isidorović našao u idealnoj prilici, ušao je u kazneni prostor, malo oklevao, a onda i slabo šutirao, ometen klizećim startom Vlašića. Trener Petrović je na poluvremenu posegao za prvom izmenom, pa je Pavlović, dojučerašnji omladinac, zaigrao umesto povređenog debitanta Radojičića. Prvi pokušaj u nastavku delo je Merdovića (52), izborio je poziciju za šut, ali je tom prilikom prebacio gol. Pet minuta kasnije posle centaršuta neumornog Ćirkovića, Panić je šutirao glavom sa ivice peterca i pogodio stativu, a već u 59.minutu isti igrač je ponovo na sceni. Prihvatio je loptu na dvadesetak metara od gola protivnika, povukao je nekoliko koraka i šutirao pored desne stative. Bio je ovo period igre u kojem je naš tim imao potpunu kontrolu dešavanja na terenu. U 61.minutu Merdović je pripremio priliku Pavloviću, koji je tukao silovito sa leve strane u suprotan ugao, a loptu je krajnjim naporima golman Marinković uspeo da izbaci u korner. Nova ofanziva Milanovčana i dve nove prilike u 65. i 67.minutu koje su propustili Panić i Vlašić, lopte su posle njihovih udaraca (glavom) za malo promašile okvir gola. Gost se zonski branio u nastavku i strpljivo čekao svoju šansu. Prva iole opasnija situacija pred golom Zogovića desila se tek u 86.minutu. Slobodan udarac sa dvadesetak metara, iskosa sa desne strane, izveo je Čančarević, ali je naš čuvar mreže sjajno intervenisao. Međutim, već u sledećem napadu gostujući fudbaleri su izveli „munjevitu“ kontru, a precizan je bio Janković. Vremena za rezultatski preokret nije bilo, tako da su Užičani odneli kući sva tri boda. Naredne subote (18.oktobar) na programu je 10.kolo, a naš tim gostuje u Beogradu ekipi Sinđelića.

Stadion:“Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac). Strelac: Janković u 88.minutu. Žuti kartoni: Sedlar (Met), Arsić, Božović (Jed).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević (od 85. Šobat), Radojičić (od 46. Pavlović), Sedlar, Vlašić, Panić, Brkić (od 74. Luković), Mladenović, Merdović, Ćirković (c), Slađan Nikodijević. Tr: Petrović

Jedinstvo Putevi: Marinković, Božović, Cvetanović, Đurić, Gojković, Orahovac, Arsić (c) (od 90. Pjević), Čančarević, Ajković, Isidorović (od 60. Glišović), Petrović (od 81. Janković). Tr: Avramović