Metalac pobedio Slogu u derbiju kola

7kolo

Izabranici Vladice Petrovića nastavili su niz uspešnih jesenjih rezultata. Posle neubedljivog prvog poluvremena, dodali su gas u nastavku, i preko Merdovića i Ćirkovića stigli do zaslužene pobede. U okviru 7.kola, Prve lige Srbije: Metalac - Sloga (PM) 2:0.

Strateg našeg tima je napravio dve izmene u sastavu u odnosu na prethodni prvenstveni susret koji je odigran protiv Bežanije, pa je na golu bio Bojan Zogović (već branio u Kruševcu protiv Napretka u Kup-u i ostavio sjajan utisak), dok je umesto rovitog štopera Simova, šansu od prvog minuta dobio Radoslav Vlašić. Ostale linije tima bile su identične kao pre sedam dana: Owusu, Saša Nikodijević i Sedlar u odbrani, ispred tandema zadnjih veznih (Panić i Ivanović) ofanzivnije je delovao Mladenović, krilne pozicije zauzeli su Ćirković i Merdović, a najistureniji je bio Slađan Nikodijević. Početak meča nije nagoveštavao fudbalsku uspavanku. Praktično u prvom napadu Ćirković je stavio na muke golmana gostiju. Umakao je čuvarima, snažno šutirao iskosa sa desne strane, ali je iskusni Ranković ukrotio njegov udarac. Napadač našeg tima je ispoljio i određenu dozu sebičluka u datoj situaciji jer je loptu mogao da doda levo usamljenom Merdoviću. Metalac je imao terensku inicijativu, više napadao, ali teško je uspevao da probije čvrst bedem gostiju. U 17.minutu viđena je (ne)sporna situacija u kaznenom prostoru Sloge, nepropisno je zaustavljen Ćirković. Sudija Vuković se oglasio, međutim, umesto da dosudi jedanaesterac loptu je „izvukao“ na 17 metara. Do kraja prvog poluvremena, tek sporadični pokušaji momaka u plavim dresovima dovoljni za po neki uzdah sa tribina, a najveći je izazvao Sedlar u 24.minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao visoko preko Rankovićevog gola. S druge strane, dva puta su gostujući fudbaleri zapretili, prvo preko Stojanovića (27) iz slobodnog udarca, a zatim i preko Reljića (45), međutim, Zogović je u obe situacije dobro intervenisao. Trener Petrović je na početku drugog dela meča izvršio prvu izmenu, pa je kapiten Ivanović ostao u svlačionici, a šansu dobio Brkić. Uvodni minuti protekli su u naletima našeg tima. Prvo uzbuđenje zbilo se u 48.minutu, kada je lopta posle gužve u kaznenom prostoru stigla do Merdovića koji je lukavo gađao donji levi ugao i za malo promašio. Samo minut kasnije, posle centaršuta Saše Nikodijevića sa desne strane, Mladenović je sa ivice peterca glavom poslao loptu preko gola. Metalcu se upornost isplatila u 58.minutu. Nakon centaršuta agilnog Saše Nikodijevića, lopte se dokopao Merdović na levom boku, usledio je dribling i precizan udarac u bliži golmanov ugao - za prvu promenu rezultata na semaforu (1:0). Ovaj momenat je primorao goste da se otvore, da krenu napred, ali osim Đokovićevog šuta glavom (63) iz neposredne blizine nisu ugrozili gol Zogovića. Naš tim je znalački čuvao loptu, čekao novi trenutak slabosti protivnika kako bi postigao drugi gol i tako rešio pitanje pobednika. U 66.minutu, u šansi se našao Panić, glavom sa ivice peterca gađao je suprotan ugao, ali je lopta otišla pored stative. Merdović je u 79.minutu napravio pometnju u kaznenom prostoru gostujućeg tima, prodao je dva „lažnjaka“ svojim čuvarima, međutim, nije zahvatio loptu na način kako je želeo. Dva minuta kasnije Metalac je postigao drugi gol. Panić je ubacio loptu u prazan prostor do Ćirkovića koji je obišao golmana i pogodio mrežu - 2:0. Do kraja susreta još nekoliko uzbuđenja u protivničkom šesnaestercu. Najbliži novom pogotku, naši fudbaleri su bili u 88.minutu kada je rezervista Stojković iz izgledne pozicije zatresao spoljni deo mreže. Ostalo je 2:0, četvrta pobeda u sezoni i pomak na tabeli za dva mesta. U sledećem kolu koje je na programu 4.oktobra (subota), Metalac igra sa Proleterom u Novom Sadu.

Stadion“Metalac“. Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Uroš Vuković (Kragujevac). Strelci: Merdović u 58. i Ćirković u 81.minutu. Žuti kartoni: Owusu, Saša Nikodijević, Ćirković (Met), Melvin Banda, Reljić, Lepojević (SPM).

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Vlašić, Panić, Ivanović (c) (od 46. Brkić), Mladenović (od 86. Plećić), Ćirković, Merdović, Slađan Nikodijević (od 71. Stojković). Tr: Petrović

Sloga (PM): Ranković, Melvin Banda, Đoković, Stević (c), Planić (od 84. Mladenović), Rakić (od 64. Okoro), Lepojević, Antanasijević, Stojanović, Reljić, N.Đorđević (od 56. Tripković). Tr: D.Đorđević