Metalac na penale pobedio Napredak

napredakmetalac

Napredak (K) - Metalac 0:0 / 2:4

Fudbaleri Metalca napravili su veliko iznenađenje u okviru šesnaestine finala nacionalnog Kupa, pošto su kao gosti savladali superligaša Napredak posle boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:2) i plasirali se u narednu rundu. U regularnom toku nije bilo golova. Junaci pobede bili su golman Bojan Zogović (zaustavio dva šuta sa bele tačke) i Luka Merdović koji je pogodio u odlučujućoj petoj seriji. Kup je još jednom pokazao nepredvidivost, svu draž takmičenja, gde po nepisanom pravilu papirnati favoriti ne pobeđuju uvek. Inače, sama utakmica nije bila preterano zanimljiva, verovatno je njena važnost „vezala noge“ i jednima i drugima. U prvom poluvremenu igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca, tek po jedan pokušaj na obe strane, kod domaćina nije bio precizan Božović, a kod gostiju Saša Nikodijević. Agresivniji pristup Napretka u nastavku doneo je i određene promene na terenu. Imali su fudbaleri u crvenim dresovima apsolutnu inicijativu, ali nisu uspeli da je materijalizuju. Najbliži golu su bili preko Bajića (57, 61) i Gobeljića (67), međutim, naša odbrana na čelu sa sigurnim Zogovićem na golu uspešno je intervenisala. Na drugoj strani, veliku priliku propustio je kapiten Ivanović (75) kada je iz izgledne pozicije loše zahvatio loptu, iako nije bilo nikoga oko njega. Rezultat je ostao 0:0, a udarci sa bele tačke su odlučivali ko će u osminu finala. U napetoj penal seriji, naš tim je bio sigurniji, pa je zasluženo ostvario trijumf. Naredno kolo Kupa na programu je 29.oktobra.

Vladica Petrović, trener Metalca, imao je razloga za zadovoljstvo:

-Potajno smo se nadali i na kraju ostvarili cilj, plasman u osminu finala. Uspešno smo parirali kvalitetnom rivalu, koji je podigao formu u poslednje vreme. Kontrolisali smo sva dešavanja na terenu u prvih 45.minuta, zaustavili njihove udarne igle, pre svih Ndiaja i Božovića. U nastavku je domaćin imao više od igre, bolje šanse. Ušlo se u penal seriju, gde smo imali više sreće i koncentracije, takođe ne treba zaboraviti ni dve sjajne odbrane našeg golmana Zogovića. Do pobede smo došli na teži način, ali ovako je možda i slađe.

Stadion „Mladost“. Gledalaca: oko 1.200. Sudija: Srđan Obradović (Jagodina). Strelci iz jedanaesteraca: 0:1 Luković, 1:1 Govedarica, 1:2 Ivanović, (1:2 Cvetković - Zogović brani), 1:3 Mladenović, 2:3 Janičić, (2:3 Vlašić - prečka), (2:3 Dimitrov - Zogović brani), 2:4 Merdović. Žuti kartoni: Gobeljić, Urošević, Govedarica, Janičić (Nap), Stojković, Brkić, Owusu, Luković (Met).

Napredak (K): Popović, Cvetković, Urošević, Janičić (c), Paunović, Govedarica, Ndiaje (od 59. Dimitrov), Gobeljić, Lazić, Božović (od 66. Frimpong), Bajić. Tr: Štrbac

Metalac: Zogović, Saša Nikodijević, Owusu, Sedlar, Vlašić, Ivanović (c), Stojković (od 69. Panić), Brkić (od 84. Luković), Mladenović, Ćirković, Slađan Nikodijević (od 46. Merdović). Tr: Petrović